مجید اخشابی: افشین یداللهی با کشف و شهود ترانه می‌سرود

مجید اخشابی: افشین یداللهی با کشف و شهود ترانه می‌سرود
مجید اخشابی می‌گوید متاسف است که باید پیش از نام افشین یداللهی از عنوان زنده‌یاد استفاده کند و سال‌ها طول می‌کشد تا جانشینی برای او پیدا شود. 
مجید اخشابی در مورد نخستین دیدارش با افشین یداللهی گفت: «اولین خاطره‌ای که من از افشین یداللهی دارم به سال 75 یا 74 برمی‌گردد. به خاطر دارم با دکتر محمد اصفهانی در استودیو مشغول ضبط اثری با مطلع «ای خدا این وصل را هجران نکن» بودیم که دکتر اصفهانی پیشنهاد داد از یکی از دوستان هم‌کلاسی‌اش برای نواختن تنبک دعوت کند. آن دوست، افشین یداللهی بود و من تا مدت‌ها او را به عنوان نوازنده تنبک می‌شناختم.»

اخشابی ادامه داد: «افشین یداللهی جدا از نوازندگی تنبک، صدای خوشی هم داشت و آثار زیبایی به یادگار گذاشت. تاثیر او در حوزه ترانه هم که انکارناپذیر است.»

خواننده تیتراژهای سریال‌هایی هم چون «محله بنده‌نواز»، «مسافری از هند» و «خانه به دوش» افزود: «متاسفم که باید پیش از نام افشین یداللهی از عنوان زنده‌یاد، استفاده کنیم. دریغ و هزاران افسوس که کسی را از دست دادیم که سال‌ها طول می‌کشد تا جانشینی برایش پیدا شود. هنرمندی باسواد و با فهم که ترانه سرودنش همراه با کشف و شهود بود.»

خواننده آلبوم «پریزاد» در پایان گفت: «امروز شعرها و ترانه‌های ما به دو قسمت تقسیم شده است. بخشی از آن که شعرهای کلاسیک و جدی هستند که از قدیم داشته‌ایم و بخش دیگر اشعار محاوره‌ای است که در موسیقی پاپ و روز استفاده می‌شود. شعرهای قسمت اول زمانی که روی موسیقی پاپ قرار می‌گیرند ثقیل به نظر می‌آیند مگر این که بتوان با صیقل‌ دادنشان، سهل و ممتنع نشانشان داد. افشین یداللهی استاد چنین کاری بود. او زبان حال مردم را می‌دانست و ترانه‌هایش با زبان مردم امروز سازگار بود.»

افشین یداللهی متولد دی ۱۳۴۷ در اصفهان، امروز چهارشنبه 25 اسفند 95 بر اثر تصادف و در حالی که از هشتگرد به تهران باز می‌گشت، از دنیا رفت.
خبرگزاری تی نیوز

(با تشکر از دوست خوبمون خانم زهره محمدزاده که این گزارش رو برای سایت رسمی مجید اخشابی ارسال کردند)

1
0
1
2 نفر

5 نظر

  1. سلام استاد بزرگوارم....
    تسلیت دوباره ی بنده رو در فقدان زنده یاد افشین یداللهی ، هنرمند جوان کشور عزیزم ایران رو از حقیر پذیرا باشید و ما رو هم در غم از دست دادن دوست و همکار گرانقدر تون شریک بدونید ... حقیقتا گل چین روزگار وقتی دست در گلستان روزگار میبرد ، زیباترین و خوش عطر ترین گلها را از شاخه جدا میکند... خدایش بیامرزد...
  2. با سلام.آقای دکتراخشابی عزیز تسلیت عرض می کنم.روحشان شاد و یادشان گرامی

    با سلام.آقای دکتراخشابی عزیز تسلیت عرض می کنم.روحشان شاد و یادشان گرامی
  3. روحشان شاد و یادشان گرامی باد.
  4. تسلیت............
  5. خدا رحمتشون کنه واقعأ متأثر شدیم. انشاء الله که خدا حافظ و پشت و پناه بقیه باشه
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.