"دلیل تولید آثار تک قطعه ای توسط خوانندگان" از زبان مجید اخشابی

 


مجید اخشابی خواننده موسیقی پاپ درباره آخرین فعالیتهای کاری خود گفت: پیشنهاد خوبی برای خواندن در تیتراژ یک برنامه تلویزیونی به من شده است و این روزها در حال ساخت آن هستم و ۹ روز دیگر یعنی اول ماه مبارک ربیع الاول پخش این برنامه از تلویزیون شروع می شود.

وی افزود: دو قطعه جدید نیز ساخته ام که هنوز اسم آن ها انتخاب نشده است، یکی از قطعات بعد از ماه صفر و در اول ربیع الاول و قطعه دوم کمی بعد از قطعه اول منتشر خواهد شد. تنظیم یکی از این قطعات با احسان احمدی و شعر از فرشید مهری است؛ همچنین آهنگساز و شاعر قطعه دیگر اسحاق انور و تنظیم‌کننده آن حسین طاهری است.

این خواننده در خصوص برخی روابط پولی برای خواندن تیتراژ بین تهیه کننده و برخی خوانندگان اظهار کرد: متاسفانه این ماجراها ناشی از روابط نادرست است و برنامه‌سازان باید به این معضل رسیدگی کنند.

رسانه در کنار سرگرمی برای مردم و ذائقه‌سازی و سلیقه‌سازی در آن ها، هدف مقدسی دارد که یکی از آنها بهبود این وضعیت است. تهیه‌کنندگان و کارگردانان نیز در وضعیت تیتراژخوانی این روزها بسیار موثرند چون پیشنهاد و انتخاب اولیه خواننده برای خواندن تیتراژ با تهیه کننده و کارگردان است، سپس مدیران بنا بر پیشنهاداتی که داده می شود یک گزینه را انتخاب می‌کنند.

این خواننده درباره دلایل گزیده‌کاری خود توضیح داد:

بسیاری از تیتراژ هایی که خوانده‌ام خوشبختانه ماندگار شده و با پخش مجدد آنها در مناسبت های مختلف مجددا شنیده می‌شود، چنانچه برنامه یا سریال‌هایی که تیتراژ آنها را خوانده‌ام مورداستقبال قرار نگیرد طبعا صدای من هم شنیده نمی‌شود به همین خاطر سعی می‌کنم کارهایی را ارائه دهم که ماندگار باشد. در گذشته تمام فعالیت‌هایم به رسانه معطوف بود اما به دنبال خیلی از اهداف خود رفتم و امروز حضورم در رسانه کمتر شده است چون از تمام فضاها برای کار استفاده می‌کنم.

اخشابی درباره زمان انتشار آلبوم موسیقی خود و برگزاری کنسرتش بیان کرد: به دنبال فرصتی مناسب هستم تا بعد از انجام برخی مشغله‌های کاری آلبوم خود را منتشر کنم که بعد از انتشار آلبوم به دنبال برگزاری کنسرت در سال آینده هستم.

وی درباره وضعیت کپی رایت در موسیقی این روزها توضیح داد:

من بارها درباره کپی رایت از جمله در برنامه دورهمی صحبت کردم و از مردم خواستم به خاطر هنر این مملکت به کپی رایت متعهد باشند، من به عنوان یکی از هنرمندان کوچک این مملکت تلاش خود را کرده‌ام ولی برخی به این دلیل که رعایت قانون کپی رایت هزینه دارد، توجهی نمی‌کنند.

این خواننده به مقایسه بین انتشار تک قطعه با تولید یک آلبوم اشاره کرد و افزود: ساختار فضای مجازی باعث شده است که خوانندگان به سمت انتشار تک قطعه بروند البته، این شکل انتشار به نظر من بد نیست چون هنرمند به جای تمرکز روی ۸قطعه روی ۱ قطعه تمرکز می کند در نتیجه ممکن است اثر با کیفیت بهتری عرضه شود و این خوب است. آلبوم نیز ساختار مشخصی دارد و فضای کلی در ذهن مخاطب به وجود می آورد ولی در حال حاضر فضای مجازی شرایطی را فراهم کرده است که همه به صورت تک قطعه کار می کنند، در این شرایط اگر هنرمندانی که در حال تلاش در این عرصه هستند حمایت شوند و آثارشان خریداری شود بسیار بهتر است.

اخشابی خاطرنشان کرد: از نظر من تولید و جمع آوری یک آلبوم بهتر ارائه یک تک قطعه است اما تک قطعه نیز در نوع خود می تواند جالب باشد و هنرمند به جای اینکه سالی یک بار یک آلبوم منتشر کند، ده بار در طول یک سال از خود قطعاتی منتشر می کند. 

منبع : بازدید

با تشکر از خانم ها زهره محمدزاده و فروغ ناصری برای ارسال مطلب
0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. سلام عرض ادب واحترام خداقوت وخسته نباشید دارم خدمت تون استاد عزیز وگرانقدر بی صبرانه منتظر کارهای جدید تون هستم وهمچنین انتشار آلبوم جدید ومثل همیشه صحبت هاتون ارزشمند وستودنی ممنونم ممنون وبی نهایت سپاسگزارم لطف والطاف حضرت حق برای همیشه شامل حال تون وهمراه با موفقیت های روز افزون سلامت وپایدار باشید بهترین استاد عرصه ی هنر
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.