کسی از عیدی غیر پولی خوشش نمی آید/ برخی اشعار موزیک های مشهور، منحرف کننده هستند.
خواننده پاپ کشورمان در خصوص اهمیت نوروز و حس و حالی که این ایام به او می دهد، سخن گفت.

مجید اخشابی خواننده محبوب کشورمان در گفت و گو با خبرنگار حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص عید نوروز و آمدن بهار گفت: نوروز و بهار همیشه زیبا، دوست داشتنی، شوق آور و ترغیب کننده است. برای این ترغیب کننده است که انسان را برای شروعی دوباره آماده می کند. باید با این تکاپوی طبیعت، همراه بود. همیشه نوروز برای من تداعی کننده چنین مفاهیمی است. بهار همیشه برای من لذت بخش است.

بدترین عیدم سال 82 رقم خورد.
این خواننده با اشاره به خاطراتی که از ایام نوروز دارد، بیان کرد: همیشه نوروز برای من خاطرات خوبی را در پی داشته است. با این حال بدترین عیدی که سپری کردم، عید سال 82 بود که پدرم در کنار ما نبود و در فراق او نوروز را سپری کردیم. به غیر از آن عید، تمامی نوروزها برایمان خاطره انگیز و مسرت بخش بوده است.

ایام عید به دیار پدرم می روم.
وی در خصوص فعالیت هایی که در ایام عید انجام می دهد، گفت: همیشه در ایام عید، با اشتیاق فراوان همراه با خانواده به دیار پدرم در سرزمین های شمال کشور می روم. در کودکیم آن جا بودم و آنقدر خاطره در آنجا دارم که با عشق عید را در سپری می کنم.
در آغوش گرفتن نزدیکان در زمان تحویل سال خاطره انگیز است

اخشابی در خصوص دقایق خاطر انگیز عید و لحظات تحویل سال خاطر نشان کرد: خاطره خاصی از عید در ذهنم نیست، اما آنچه که از عید همیشه در ذهنم می ماند، نشستن کنار سفره هفت سین است. در دقایق پررنگ تحویل سال، همیشه کنار خانواده می نشینیم و نفس هایمان را در سینه حبس می کنیم و پس از آن که سال تحویل می شود، هم دیگر را در آغوش می گیریم. این اتفاقات همیشه باعث می شود که ایام عید در ذهنم بماند و زمانی که به یاد نوروز می افتم، این لحظات در ذهنم تداعی می شود.

بهترین عیدی هایم را از خدا گرفتم.
خواننده قطعه ماندگار «محله بنده نواز» در ادامه به عیدی گرفتن هایش اشاره کرد و اظهار کرد: من همیشه بهترین عیدی هایم را از خدا گرفتم. معتقدم که خداوند برای هر یک از ما عیدی در نظر گرفته که هر موقع صلاح بداند، آن را به بندگانش می دهد. همیشه پیش از ایام عید می‌گویم که بی تردید عیدی بزرگی در راه است که خداوند آن را در نظر گرفته است. به جز عیدی های خدا، عیدی هایی که از پدر و مادرم گرفتم، برایم بسیار ارزشمند است. از همان زمان که اسکناس 100 تومانی عیدی می گرفتم تا این لحظه همه عیدی هایم را نگه داشته ام.

کسی عیدی غیر پولی دوست ندارد!
وی با اشاره به عیدی دادن اضافه کرد: من عیدی های فراوانی داده ام. به من ثابت شده که بجز پول، عیدی های دیگر خوشحال کننده نیستند. چند سال پیش محصولات فرهنگی عیدی دادم و متوجه شدم، کسی با عیدی فرهنگی خوشحال نمی شود (می خندد). مجدد به عیدی های پولی روی آوردم.

اتفاق چشمگیری در سال 96 در موسیقی رخ نداد.
وی در خصوص اتفاقات سال 96 گفت: به نظرم رویداد خاص یا پیشرفت چشمگیری در سال 96 در موسیقی کشور رخ نداد. تولیدات عمده موسیقی از نظر من در این سال کمکی به ادراک مخاطب و پیشرفت کیفی هنر موسیقی نکرد. البته شاهد تحرک فعالان عرصه موسیقی بودیم و دست اندرکاران هنر اول در ایران، فعالیت های فراوانی انجام دادند. یک زمانی در تاریخ این کشور مولوی نقش اولیاء الله را داشت و اشعاری را می نوشت که هدایتگر مردم بود. معنای اشعار مولوی نقش کلید و رمزگشای را در زندگی مردم داشت. اشعار موزیک های مشهور امروز نه تنها هدایتگر نیستند، بلکه برخی از آنان منحرف کننده هم هستند. من شاهد پدیده ای در سال 96 نبودم. هر چند شاید نوجوان یا جوانی بوده، اما من متوجه نشدم.

سال 96 برایم خوب بود.
وی در خصوص کار هایی که در سال 96 انجام داده است، بیان کرد: خوشبختانه سال 96 سال بسیار خوبی برایم بود. چرا که بسیاری از وقتم صرف مطالعه، دفاع از پایان نامه، پژوهش و سمینارها  شد. خیلی اوقات در دنیا را می بستم و به جهان معرفت و علم وارد می شدم. هر چند برخی از این مطالعات اجباری بودند، اما مکاشفات فراوانی برایم به وجود می آمد که مسرت بخش بود. این موضوعات باعث شد کمی از موسیقی فاصله بگیرم.

برای سال 97  برنامه های زیادی دارم.
این خواننده در خصوص برنامه اش در سال 97 اظهار کرد: در نظر دارم که در سال 97 مجدد فعالیت هایم را در عرصه موسیقی افزایش دهم، آلبومی آماده کنم و کنسرت در تهران و شهرستان ها برگزار کنم.

اخشابی در پایان آرزوی سلامتی برای ایرانیان کرد و گفت: از صمیم قلب برای تمامی مردم کشورم آرزوی سلامتی، آرامش و برکت در زندگیشان را از خداوند متعال می خواهم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
(با تشکر از خانم ها زهره محمدزاده و طاهره سعیدی برای ارسال مطلب)
1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. بی نهایت سپاس....
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.