اخبار سلامت: صحبت با تلفن همراه بیش از 1 دقیقه ممنوع!

از جمله اثرات مخرب تلفن همراه، آسیب های مخرب آن به سیستم شنوایی است محققان تاکید کرده اند بیشتر از یک دقیقه با تلفن همراهتان صحبت نکنید چون خطر ناشنوا شدن شما را تهدید می کند.
یک مطالعه جدید نشان می دهد قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سر و صدا با صدای بلند می تواند باعث تغییرات فیزیکی شود. به گفته موسسه ملی ناشنوایی و اختلالات ارتباطی (NIDCD)، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت به سطح سر و صدا در ۸۵ دسی بل و بالاتر خطر از دست دادن شنوایی را افزایش می دهد.
به عنوان مثال یک دستگاه پخش MP3 در بلندترین تنظیمات آن صدا را در ۱۰۵ دسی بل پخش می کند که ۱۰۰ برابر از ۸۵ دسی بل شدید تر است و آن یک خطر جدی به ویژه برای کودکان است.
قرار گرفتن در معرض سر و صدا با صدای بلند حرف زدن صدا به سلول های مو در گوش آسیب وارد می کند در نهایت باعث صدمه دائمی به سیگنال های الکتریکی که به مغز سفر می کنند می شود.
قرار گرفتن در معرض مکرر به سر و صدا با صدای بلند به شدت در نهایت باعث صدمه دائمی به سلول های مو در گوش که به عنوان گیرنده صدا عمل می کنند - آنها انرژی صوتی تبدیل به سیگنال های الکتریکی که به مغز سفر می کند.
با توجه به موسسه ملی ناشنوایی و اختلالات ارتباطی.صحبت کردن با موبایل به نحوی که صدا بیشتر از ۱۰۰ دسی بل باشد برای بیش از یک دقیقه در یک زمان ممکن است به از دست دادن شنوایی دائمی منجر شود از این رو بهتر است مکالمات خود را خلاصه کنید و از صحبت زیاد با موبایل خودداری کنید.
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.