انتشار آلبوم تارنوازی حسین علیزاده بعد از یک دهه

حسین علیزاده بعد از یک دهه، آلبوم تارنوازی منتشر می‌کند، این اثر بداهه‌نوازی او با همراهی تنبک پژمان حدادی است و در آلبومی با نام «تربت» به انتشار درخواهد آمد.

آلبوم «تربت» براساسِ اجرای مشهد و تربت حیدریه است که براساسِ حال و هوای ویژه‌ای که در اجرای آن وجود داشت، علیزاده تصمیم به انتشار آن گرفته است. این آهنگساز و نوازنده همواره اعتقاد زیادی به اجراهای زنده و بخصوص اجرا در شهرستان‌ها دارد و حسِ موجود در این اجراها را بسیار خاص توصیف می‌کند.

«تربت» درمایه‌های سه‌گاه و راست‌پنجگاه است و می‌توان آن را نخستین آلبومی دانست که حسین علیزاده بعد از یک دهه در آن تارنوازی می‌کند. او این روزها تور کنسرت‌های خود را در شهرهای مختلف اروپایی به اجرا درمی‌آورد. برنامه‌های او از «وپرتال» آلمان آغاز شده و در شهر «فرانکفورت» به پایان می‌رسد. بهنام سامانی، نوازنده‌ سازهای کوبه‌ای و صبا علیزاده، نوازنده کمانچه، حسین علیزاده را در این اجرا‌ها همراهی خواهند کرد. به‌جز شهرهای وپرتال و فرانکفورت او در شهرهای مونیخ، فرایبورگ، مادرید، کلن، برلین و بامبرگ نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

این تور کنسرت‌ها نیز بر پایه بداهه‌نوازی خواهد بود و این در حالی است که حسین علیزاده پس از بازگشت به ایران، ششم آذرماه در اقامتگاه سفیر فرانسه، نشان شوالیه هنر و ادبیات را از برونو فوشه، سفیرکبیر این کشور در ایران دریافت خواهد کرد.

ایسنا
0
0
0
0 نفر

3 نظر

 1. سلام علیکم
  دست تون درد نکنه از بابت این خبر
  واقعا ماچه هنرمندانی داریم ؛ باید قدر شون رو دونست
 2. صدای تار بسیاااااااااااااار زیباست
  سپاس دوست گرامی


  صدای تار بسیاااااااااااااار زیباست
  سپاس دوست گرامی
 3. هیج اطلاع از ان هنرمند نداشتم واجب شده آهنگهایش را گوش کنم 00 از اینکه کسانی هستند به کشورهای دیگر می روند و ایران را معرفی مکنند خیلی خوب است گرو آرین این کار راانجام می دادن و به کار خودشان خاتمه دادن چر ا واقعه اند نمی دانم و فکرکنم به خاطر هیزینه یه سری مارک های معرفی بودن مالی می کردن خوشحالم زوزی برسد آقا ی مجید خان ما هم اینکار راانجام دهند به امید این روز دعا می کنم بشود smiley17 smiley14

  هیج اطلاع از ان هنرمند نداشتم واجب شده آهنگهایش را گوش کنم 00 از اینکه کسانی هستند به کشورهای دیگر می روند و ایران را معرفی مکنند خیلی خوب است گرو آرین این کار راانجام می دادن و به کار خودشان خاتمه دادن چر ا واقعه اند نمی دانم و فکرکنم به خاطر هیزینه یه سری مارک های معرفی بودن مالی می کردن خوشحالم زوزی برسد آقا ی مجید خان ما هم اینکار راانجام دهند به امید این روز دعا می کنم بشود smiley17 smiley14
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.