خانه های زیر آبی از دو سال قبل در سواحل دبی در حال ساخت هستند. نخستین سری این سازه های زیر آبی Floating Seahorse نام گرفته و دارای قیمت های میلیون دلاری هستند.
در آب‌های اطراف ساحل زیبای دبی زنجیره‌ای از جزایر وجود دارند که با نام «قلب اروپا» شناخته می‌شوند. آن‌ها در واقع سازه‌های معروف کشورهای اروپایی در ابعادی بسیار کوچکتر هستند. نخستین خانه شناور قلب اروپا که «اسب دریایی شناور» (Floating Seahorse) نام گرفته، در سال 2016 به نمایش گذاشته شد. از آن زمان، شرکت Kleindienst چند خانه زیر آبی دیگر با ابعاد بسیار بزرگتر نیز معرفی کرده است که برخی از آن‌ها دارای قیمت حدود 3.3 میلیون دلار هستند.
خانه درون آبی اسب دریایی شناور، دارای قیمت 2.8 میلیون دلار بوده و محصول بیش از 5 هزار ساعت تحقیق و بیش از 13 هزار ساعت طراحی و مهندسی است. این ادعایی است که شرکت Kleindienst Group درباره سازه زیر آبی خود داشته است. نخستین مدل در سال 2015 و پیش از آنکه فرآیند ساخت به پایان برسد به فروش رفت و این شرکت در همان سال حدود 60 اسب آبی شناور به فروش رساند.
بخش زیرین این خانه زیر آبی، از یک اتاق خواب اصلی و حمام تشکیل شده است. ابعاد این فضا چیزی حدود 25 متر مربع است. درست در بیرون دیوارها، یک باغ مرجانی 46 متر مربعی وجود دارد.
از درون اسب آبی شناور، اهالی منزل می‌توانند اسب‌های آبی واقعی که در آب‌های دبی در حال شنا کردن هستند را مشاهده کنند. خانه های زیر آبی دارای یک تخت شناور عظیم و همچنین عرشه مشاهده بر روی سطح آب هستند.
اگر فردی بخواهد تن به آب بزند، یک نردبان بسیار ایمن در کنار تخت شناور در نظر گرفته شده است و با استفاده از آن می‌توان به آب وارد شد و سپس از آن بیرون آمد. اگر شناگری خیلی حرفه‌ای باشد، می‌تواند مستقیما از روی سکو به داخل آب شیرجه بزند!
از آنجایی که خانه های زیر آبی چیزی حدود 4 کیلومتر از سواحل دبی دور هستند، اهالی باید با استفاده از قایق و یا هواپیما خود را به آن‌ها برسانند. در این پروژه هنوز روشی مشخص برای رفت و آمد به خانه‌ها در نظر گرفته نشده است. پیش‌بینی می‌کنیم با افزایش تعداد این خانه‌ها، شرکت مجری پروژه اقدام به ساخت اسکله در منطقه کند. در ادامه چندین قایق و یا دیگر انوع وسیله نقلیه در آنجا پهلو خواهند گرفت. Kleindienst Group امیدوار است این‌چنین خانه های زیر آبی تبدیل به یک استاندارد برای داشتن زندگی ولخرجانه شوند!
نمای بخش زیر آب باورنکردنی و بسیار شگفت‌انگیز است. زندگی موجودات دریایی را می‌توان خیلی شفاف حین قرار داشتن در پذیرایی مشاهده کرد.

خانه‌های زیر آبی گرانقیمت و لوکس دبی

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. جالب بودن
    ممنونم
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.