هنر عکاسي: لاکپشت ها

7 تیر 1391   maryam.pourmohammadi   فتوگالری » هنر عکاسی   0 نظر   421 بازدید   |

 
لاک‌پشت‌ها یاکشف‌ها خزندگانی هستند از راستهٔ سنگ‌پشت‌سانان.بیشتر بدن لاک‌پشت‌ها به‌وسیله یک استخوان یا صدف غضروفی حفاظت شده‌است. این استخوان یا صدف از دنده‌های آن‌ها مشتق شده است.از ۳۰۰ گونهٔ موجود برخی از آن‌ها شدیداً در معرض انقراض قرار دارند.لاک‌پشت‌ها جزو جانوران خون‌سرد هستند.از گونه‌های معروف آن می‌شود به لاک‌پشت زینی، لاک‌پشت چرمی و لاک‌پشت‌های سه‌چنگالی اشاره کرد. لاک پشت فراتی نوعی لاک پشت با لاک تقریبا نرم است که در خطر انقراض قرار دارد.
صدف لاک‌پشت از صفحه‌های شاخی تشکیل شده است که استخوان را می‌پوشانند.ستون مهره‌ها٬ دنده‌ها و چند استخوان دیگر لاک‌پشت به سطح داخلی این لاک متصل‌اند.همین باعث می‌شود که لاک‌پشت‌ها موجودات بسیار کندرو و سنگینی باشند.
همه‌ی لاک‌پشت‌ها آرواره‌های بدون دندان دارند و در اطراف این آرواره‌ها استخوان‌های تیزی برای خرد کردن غذا وجود دارد.لاک‌پشت‌ها بیشتر عمر خود را در دریا می‌گذرانند٬ ولی در فصل زاد و ولد برای جفت‌گیری به آب‌های کم‌عمق می‌آیند٬ لاک‌پشت‌های ماده شب به ساحل می‌آیند و تخم‌گذاری می‌کنند.بیشتر آن‌ها شب را به کندن چاله می‌گذرانند و تا ۲۰۰ تخم می‌گذارند.نه ماه طول می‌کشد تا بچه‌ها از تخم بیرون بیایند.آن وقت بچه‌لاک‌پشت‌ها از لانه بیرون می‌زنند و به طرف دریا می‌روند.بچه‌لاک‌پشت‌ها دشمنان زیادی دارند و انسان یکی از این دشمنان است.به همین دلیل خیلی از لاک‌پشت‌ها قبل از آنکه به سن تولید مثل برسند کشته می‌شوند.به همت سيما گناوه ای

مسئول بخش عکاسی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.