در آلمان تنها موزه پرگامون نیست که با مجموعه آثاری از یونان باستان تا هنر بین النهرین هر سال پذیرای میلیون ها بازدیدکننده است.

در این گالری 12 موزه عجیب به تصویر کشیده شده اند که اتفاقا مخاطبان قابل توجهی هم دارند.

موزه مرگ
مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان


نعش کش، تابوت و سنگ قبر از قرون وسطی تا امروز؛ موزه شهر کاسل آلمان بازدیدکنندگان را با فرهنگ قبرستان، کفن و دفن و سوگواری در آلمان آشنا می کند. تابوت بالا نشان می دهد که از مرگ برداشت های غیر جدی هم وجود دارد. دست اندرکاران این موزه در صورت تقاضا ویژه برنامه های مختلف هم برگزار می کنند؛ از جمله همایش های علمی تا برنامه طنز.
فراتر از بهداشت


نام موزه بهداشت آلمان تا حدی غلط انداز است. اینجا موضوع فراتر از بهداشت جسم است. مخاطبان با کمک مدل های موجود با کارکرد اعضای مختلف بدن آشنا می شوند. آثار تاریخی، مثلا صندلی زایمان اقوام مایا (آمریکای مرکزی) هم روند پیشرفت دانش را نشان می دهند.
جهان مینیاتوری

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

بیش از 1.2 میلیون نفر در سال 2013 از دنیای مینیاتوری هامبورگ دیدن کردند. ماکت بخش هایی از کشورهای جهان، از لاس وگاس در آمریکا تا فیورد (آب دره) در نوروژ، با ظرافت خاصی ساخته شده اند. ساختمان ها، قطارها، کشتی ها، خودروها و انسان های مختلف در سطح 1300 متر مربعی این موزه پهن شده اند. این جاذبه گردشگری آلمان بزرگ ترین ماکت راه آهن جهان را هم در خود جا داده است.
جسارت تغییر

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

به بازدیدکنندگان پیش از ورود به این موزه عصای سفید داده می شود. سپس راهنمایان نابینا مهمانان را در ساختمانی شش طبقه و کاملا تاریک هدایت می کنند. در فضاهای گوناگون این ساختمان موقعیت های مختلف زندگی روزمره بازسازی شده اند. بو، دما، باد و صداهای مختلف راهنمای بازدیدکنندگان هستند. در رستوران این موزه – Dinner in the Dark – هم می توان غذای مفصلی خورد، البته در تاریکی مطلق.
میراث سنگین

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان


در آلمان به موضوع جنگ با حساسیت خاصی پرداخته می شود. موزه خودروهای زرهی شهر مونستر تحلیلی انتقادی از تاریخ نظامی به دست می دهد. 150 زره پوش در این نمایشگاه در معرض نگاه بازدیدکنندگان قرار دارند؛ از جمله این خودرو ویژه پلیس انتظامی آلمان ساخت سال 1921. در ناآرامی های جمهوری وایمار (1933 - 1918) پلیس از این خودرو برای مقابله با معترضان استفاده می کرد.
وودوو در اسن

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

موزه روح آفریقا (Soul of Africa) به تمدن وودوو، جادوگری و روش های درمانی غرب آفریقا اختصاص دارد. در محراب بالا مامی واتا، یکی از خدایان دریا، به همراه 41 خدای دیگر دیده می شوند. سالانه حدود 4 هزار علاقه مند از این موزه سحرآمیز دیدن می کنند. دست اندرکاران قصد دارند این موزه را در سال 2014 گسترش دهند.
تفریح شفابخش


موزه داروخانه آلمان در قصری در شهر هایدلبرگ، بزرگ ترین مجموعه اشیاء مربوط به علوم پزشکی در جهان است. دو هزار سال تاریخ دارو، عطاری و داروخانه از جمله اولین جعبه کمک های اولیه را می توان در این موزه مرور کرد. در لابه لای دیدنی های این مجموعه حتی داروخانه های کامل هم به چشم می خورد؛ مانند این تصویر از داروخانه ای در سال 1742 میلادی.
زیر زمین

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

موزه معدن آلمان در شهر بوخوم با شبکه ای دو و نیم کیلومتری از تونل ها بزرگترین موزه معدن دنیاست. از ذغال سنگ تا نمک؛ بازدیدکنندگان در این موزه با همه چیز در مورد تاریخ معدن آشنا می شوند. زوج های علاقه مند هم می توانند مراسم عقد خود را در این تأسیسات زیرزمینی برگزار کنند.
پول بده بیاد

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

کسانی که معتقدند پرداخت مالیات نمی تواند مفرح باشد، بد نیست سری به موزه مالیات شهر برول بزنند. بازدیدکنندگان در این موزه با تاریخ پرداخت مالیات، از سیستم مالیاتی در بین النهرین تا قرون وسطی و امروز آشنا می شوند. اشیای به نمایش گذاشته شده نشان می دهند که مالیات پردازی چگونه از اجباری فاقد ساختار به وظیفه ای قانونی تبدیل شد.
عجب سیب زمینی ای

مطالب داغ: عجیب ترین موزه ها در آلمان

این موزه به گفته مدیر آن تنها موزه ای در دنیاست که به این مفهوم به سیب زمینی و هنر از جنس سیب زمینی می پردازد. 8 بخش مختلف به موضوعات مختلف مرتبط با سیب زمینی اختصاص داده شده اند. در این موزه هم ظروف باستانی اینکاها (آمریکای جنوبی) به شکل سیب زمینی در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته شده و هم سیر تحول سیب زمینی از غذای فقرا به قهرمان تیزرهای تبلیغاتی توضیح داده شده است.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.