انتخاب نامزدهای دریافت جایزه بدترین طراحی که اختراعات و ابداعات آنها آسیب‌های جدی به سیاره زمین و بشر وارد می‌کند، آغاز شد.

طراحی خودروهای سبز و دوستدار محیط زیست، مواد تجدیدپذیر، نسل پیشرفته دستگاه‌های پزشکی برای نجات جان مردم، اوج دستاورد طراحان، مهندسان و مخترعان محسوب می‌شود که همواره از سوی نهادهای مختلف مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

اما جایزه بدترین طراحی (The Dead Prize) دربرگیرنده پروژه‌ها و اشیاء مضری مانند سلاح، اختراعات مفید اما دارای اثرات نامطلوب مانند خودروها، طرح‌های بی‌ارزش و معماری‌های نامناسب است که از سوی مردم انتخاب می‌شوند.

مطالب داغ: نامزدهای دریافت جایزه بدترین اختراعات را انتخاب کنید!


هدف از اعطای جایزه بدترین طراحی، مشخص کردن افراد یا شرکت‌هایی است که ابداعات آنها به زمین و ساکنان آن آسیب وارد می‌کند؛ طراحان این جایزه امیدوارند که با برجسته‌سازی اشتباهات، الهام‌بخش مخترعان برای ارائه طرح‌های بهتر باشند.

پروژه‌ها و ابداعاتی که بیشترین آمار را در نظرسنجی مردمی به خود اختصاص دهند، در فهرست نامزدهای نهایی دریافت جایزه قرار می‌گیرند.

نامزدهای دریافت جایزه شامل طرح‌های صنعتی و مهندسی هستند که در کل اثرات نامطلوبی بر روی کاربر و جامعه دارند، اما اختراعات مفیدی که با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه هستند- مانند خودرو یا هواپیما - نیز در این فهرست جای می‌گیرند.

علاقه‌مندان می‌توانند تا اول نوامبر ( 10 آبان) با مراجعه به وب سایت www.deadprize.org طرح‌های مورد نظر خود را معرفی کنند.

تیمی متشکل از متخصصان حوزه‌های طراحی و معماری، بهداشت، آموزش و رسانه با بررسی نامزدها، اوایل سال 2015 برندگان جایزه بدترین طراحی را اعلام خواهند کرد.

منبع : کنجکاو
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.