خودروهای اسپرت ممکن است چندان سازگار با محیط زیست نباشند اما نمونه جدید طراحی شده توسط شرکتی در کشور لیختن‌اشتاین تنها با استفاده از آب شور می‌تواند به سرعت 350 کیلومتر در ساعت دست یابد.

مطالب داغ: صفر تا 100 کیلومتر در 2.8 ثانیه با سوخت آب شور!


سیستم محرک خودروی جدید 1300 کیلوگرمی کوانت موسوم به Quant e-Sportlimousine می‌تواند صفر تا 100 کیلومتر را ظرف 2.8 ثانیه پر کند که آن را در رده سرعت خودروی مک‌لارن P1 قرار داده است.

فناوری آب‌شور پس از اولین حضور در نمایشگاه خودروی ژنو 2014 اکنون برای استفاه در جاده‌های اروپا تائیده گرفته است.

خودروی 920 اسب بخار جدید کوانت از چیزی موسوم به سامانه نیروی سلولی جریان الکترولیت برای تامین نیروی چهار موتور الکتریکی درون خودرو بهره می‌برد.

اگرچه عملکرد آن مشابه سلول سوخت هیدروژنی است اما مایع مورد استفاده برای ذخیره انرژی، آب شور است.

مایع از میان غشایی بین دو مخزن عبور کرده و یک بار الکتریکی تولید می‌کند . برق تولید شده سپس توسط ابرخازن‌ها ذخیره و توزیع می‌شود.

این خودرو، آب را در دو مخزن 200 لیتری حمل کرده و به راننده اجازه می‌دهد با یکبار سوختگیری تا 600 کیلومتر رانندگی کند.

اندازه کلی این خودروی چهار سرنشینه شامل 5.25 متر طول، 2.2 متر عرض و 1.35 متر ارتفاع است و چرخهای 22 اینچی آن در زیر دو درب گالوینگی (پروانه‌ای) قرار می‌گیرد.

درون Quant e-Sportlimousine یک داشبورد کامل تعاملی وجود دارد که دارای امکانات با تم چوبی و یک سیستم سرگرمی مبتنی بر آندروید است.

هنوز قیمت یا تاریخ فروش برای این خودرو مشخص نشده اما به گفته برخی کارشناسان، احتمالا قیمت آن بیش از 1.7 میلیون دلار خواهد بود.

شرکت NanoFlowcell AG، سازنده این خودرو در کشور لیختن‌اشتاین اکنون قصد دارد خودروی خود را در جاده‌های عمومی آلمان و مناطق دیگر اروپا به منظور تولید مجموعه‌ای آغاز کند.

به ادعای سازندگان، فناوری مورد استفاده در این خودرو تا پنج برابر ظرفیت انرژی بیشتری نسبت به باتریهای لیتیوم یونی با وزن مشابه ارائه می‌کند.

منبع: ایسنا
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.