روزی که آلبرت انیشتین از رسیدن آن می ترسید!

 

لاپلاس مشکلی با این تکنولوژی روز ندارد، قطعا اونها زندگی رو تسهیل می کنند، اما باور داریم که این وسایل، زندگی اجتماعی رو به شدت کسل کننده می کنند...

" من عکاسی از مردم رو در شرکت ها وقتی مشفول گوشی های خود بودند شروع کردم و هرچه پیش رفتم بیشتر متوجه غم و اندوهی که آن ها و فضا را دربرمی گیرد شدم! "

روزی که آلبرت انیشتین از رسیدن آن می ترسید!

قبل از اختراع تلفن های همراه، مردم چاره ای جز تعامل رو در رو نداشتند. اما حالا همه ما وانمود می کنیم با دستگاههامون مشغول کار مهم تری از فکر کردن برای گفتن چیزی هستیم. این یعنی قتل صحبت و گفتگو. و عقیده دارم این درد اجتماعی را افزایش می دهد. بیایید خود را از قید گوشی های هوشمند رها کنیم و به چت و گفتگوی چهره به چهره بپردازیم! گوشی های هوشمند ساخته شده اند تا تسهیل کننده روابط اجتماعی باشند نه از بین برنده آن!

آلبرت انیشتین جمله خیلی معروف و جالبی داره که میگه:«من از روزی می‌ترسم که تکنولوژی از تعامل انسانی پیشی بگیرد. چنین روزی، جهان نسلی از احمق‌ها خواهد داشت.»

 

منبع: مجله ی اینترنتی لاپلاس


3
3
0
3 نفر

2 نظر

  1. با سلام عالی بود ما انسانها اگر راه دست استفاد کردن امکانات پیشرفته روز را درست استفاده کنیم و باعث اذیت و و ناراخت و مخل زندگی دیگران نشویم میشه گفته دنیای
    زبا و قشنگ را دارا می باشیم اما متاسفانه این گونه نیست در پیرامون ما می بینم بعض از این کارها لذت می برند000000
    به نظر شخصی من این جور ادمها مریض هستن 000 چه خانوادها نابود شدن و غیره 00
    یکسری حرفها را باید طلا گرفت 000موفق و شاد باشید
  2. سلام گلسرخ عزیز .متشکر از لطفت.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.