دختری که درختان را به رقص درآورد

 

این جنگل خارق العاده یك پارك ملی است كه در دریای بالتیك قرار دارد. این جنگل یك پدیده طبیعی منحصر به فرد است. در این جنگل تنه درختان طوری در خود پیچیده اند كه گویی در حال رقص اند. حتی بعضی از تنه ها به شكل حلقوی در خود پیچیده اند. مردم این منطقه باورهایی دارند. یكی از آنها این است كه هر كس آرزویی بكند و از داخل یكی از این حلقه ها رد شود آرزویش برآورده می‌شود.


دختری که درختان را به رقص درآورد


باور دیگر می‌گوید این حلقه ها مرزهای حریم های دارای انرژی مثبت و منفی هستند یعنی در یك سمت این حلقه ها انرژی مثبت در فضا جاریست و در سمت دیگر انرژی منفی و اگر شخصی از سمت دارای انرژی منفی وارد حلقه شده و از سمت دیگر خارج شود یك سال به عمرش اضافه می‌شود.


دختری که درختان را به رقص درآورد


علت اصلی شكل گیری عجیب درختان این جنگل هنوز ناشناخته است اما فرضیه هایی در این زمینه وجود دارد مثل فشار باد، حشرات یا بیدهایی كه به مدت 5 تا 20 سال شاخه های كوچك درختان را مورد حمله قرار داده اند، جوانه های آسیب رسان و حتی جریان سركش انرژی .


دختری که درختان را به رقص درآورد


افسانه شكل گیری جنگل رقصان
برای این شكل گیری عجیب درختان این منطقه افسانه ای وجود دارد . بارتی شاهزاده آلمانی كه برای شكار به این منطقه آمده بود در حال تعقیب یك گوزن كوچك بود كه آواز عجیبی شنید. او به محل صدا رفت و دختری را در حال نواختن چنگ دید. اسم این دخترمسیحی پرادیسلاوا بود. شاهزاده به پرادیسلاوا پیشنهاد ازدواج داد ولی او پاسخ داد كه فقط با یك مرد همكیش خود ازدواج می‌كند.

بارتی هم پذیرفت كه مسیحی شود به شرط اینكه دختر بتواند ثابت كند كه خدای نامریی كه به او اعتقاد دارد قدرتمندتر از درختان این ناحیه است. پرادیسلاوا شروع به نواختن كرد تمام پرندگان خاموش شدند و درختان شروع به رقصیدن كردند. در این هنگام شاهزاده بازوبندش را از دستش بیرون آورد و آن را به نامزدش داد. و بدینسان در سالهای دور در این منطقه جنگلی رقصان شكل گرفت.


دختری که درختان را به رقص درآورد


در حقیقت این جنگل در سال 1961 برای حفاظت و جلوگیری از تخریب ویژگیهای منحصر به فرد Curonian Spit -زمین شنی كه سطح آن پوشیده از لایه نازكی از خاك كه در طول دهه ها شكل گرفته- ایجاد شده است.

9
9
0
9 نفر

7 نظر

 1. سلام خاتون جون خوبی؟خیلی داستان و مطلب جالبی بود ممنون عزیزدلم smiley16 smiley33

  سلام خاتون جون خوبی؟خیلی داستان و مطلب جالبی بود ممنون عزیزدلم smiley16 smiley33
 2. سلام
  سپاس...
 3. سلام افسانه جالبی بود . ممنون
 4. سلام خاتون مهربون
  ممنون از مطالب زیبایی که پیدا می کنید و برامون میزارید
  زیبا بود
 5. با سلام خیلی خیلی زیبا کاش از نزدیک می دیدم عکسش که زیبا و حس خوبی و انرژی می گیرم چه به رسد از نزدیک 00 طبیعت در خودش چیزهای زیبا دارد که قدرت خداوند را به ما انسانها نشان می دهد 0000ممنون متشکرم موفق باشی 0000
 6. سلام دوستان ... خوشحالم که خوشتون اومد ممنون از لطف همه شما عزیزان
 7. الحق که زیبا و شنیدنی بود به قول دوستمون ای کاش اونجا بودیم و از نزدیک میدیدیم .
  ممنون
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.