مطالعات مختلف در سراسر جهان نشان دهنده این امر است که گریستن در سلامتی بدن نقشی کلیدی داشته و محققان گریه کردن را به عنوان یکی از شیوه های درمانی به افرادی که به افسردگی دچارند توصیه می کنند .
بررسی ها نشان می دهد اشک هایی که با احساسات در ارتباطند ،دارای سطوح بالایی از پروتئین ،منگنز،پتاسیم و هورمون های مانند پرولاکتین هستند .منگنز یکی از مواد حیاتی بدن است که افزایش ان در بدن می تواند منجر به کاهش توانایی لخته شدن خون ،کاهش کلسترول خون و مشکلات پوستی شود .افزایش هر یک از این سه ماده در بدن می تواند اختلالات متفاوت و پیچیده ای را ایجاد کند .
به گفته محققان به این دلیل که عدم کاهش استرس در افراد می تواند منجر به سکته قلبی و اختلال در قسمتهای مختلف مغزی شود ،گریه کردن نقش حیاتی را برای حفظ سلامت انسان ها ایفا می کند .

فواید گریه کردن

1 -هنگامی که ما دچار استرس هیجانی می شویم ،مغز و بدن ما شروع به تولید ترکیبات شیمیایی و هورمون های خاصی می کند .گریه کردن کمک می کند تا این ترکیبات شیمیایی زائد که نیازی به انها نیست از بدن خارج شود .

2 -اشکهای احساسی در واقع مواد سمی که پی استرس هیجانی در خون تجمع می یابند را از بدن دفع می کند.
3 -اشکهای احساسی سطح منگنز بدن را کاهش می دهند این مواد معدنی بر روی خلق و خو تاثیر مستقیم می گذارد ،غلظت منگنز اشک های احساسی 30 برابر بیشتر از منگنز موجود در سرم خون است .

4 -اشکهای احساسی نسبت به اشک پایه و رفلکس حاوی 24 درصد پروتئین البومین بیشتری می باشد .

5 -گریه مانند ادرار و تعریق باعث حذف مواد سمی و محصولات زائد بدن می شود .

6 -گریه یک مکانیسم رایگان ،طبیعی و قدرتمند برای کنار امدن با درد ،استرس و اندوه می باشد .

7 -هورمون هایی که پس از استرس در بدن انباشته می شوند به حد سمی رسیده و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و دیگر فرایندهای بیولوژیکی می شوند .اشک های احساسی به عنوان دریچه اطمینان برای قلب عمل می کنند .

8 -هنگامی که گریه سرکوب می شود ،هیجانات رها نمی شوند وخصایص شخصیتی مخرب همچون پرخاشگری بروز می کند .

9 -گریه یک ابزار برقراری ارتباط است ،یک زبان جهانی برای درخواست کمک و حمایت اجتماعی .

19 -گریه کمک می کند به ازادسازی اندروفین ها بر جریان خون ،اندروفین ها ترکیبات شیمیایی هستند که باعث بهبود خلق وخو و تسکین درد می شوند .

1
0
1
2 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.