کلئوپاترا:آخرین پادشاه مصر باستان

یکی از معروف ترین حاکمان زن در تاریخ، کلئوپاترا است.طبق گزارش داده شده وی از سلسله بطلمیوس ،جغرافیدان و منجم بود. پدر و برادر کلئو پاترا حکومت بزرگی داشتند که پس از فوت آنها این تاج پادشاهی به وی رسید.شهرت او به خاطر ارتباطش با ژولیو سزار امپراطور روم است که منجر شد دو تمدن بزرگ در دنیا به وجود بیاید.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردند


ملکه جنگجو شاهزاده بولیکا

این ملکه جنگاور ریاست قبیله ای در انگلیس را به عهده داشته است که با دلاوری هایش توانست علارغم وجود سپاه بزرگ و قوی بر ارتش مستحکم روم پیروز شود .شاهزاده آلبرت بعد از مرگ این بانو دستور داد تا مجسمه ی برنزی استثنایی را از این ملکه جنگحو بسازند.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردند


وو زتیان ملکه چینی

این ملکه هوشمند زمانی که همسرش دچار مشکل مغزی شد اداره حکومت چین را بر عهده گرفت و با گسترش مرزهای چین،اجرای عدالت عمومی و انجام کارهایی برای گسترش فرهنگ و هنر چینی ،نام نیک از خود به جای گذاشت.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردند


ژاندارک 1412 - 1431 قهرمان فرانسه

این بانو ی جنگاور در سن 18 سالگی رهبری سپاه فرانسه را به عهده داشت و در همین سن و سال ارتش بریتانیای کبیر را شکست داد که متأسفانه در نبرد های بعدی به اسارت دشمن درآمد و کشته شد.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردندمری ولستاین 1759 - 1797: نویسنده، فیلسوف،مدافع حقوق زنان

وی جزو اولین کسانی بود که بانگ برابری حقوق زن و مرد را ابراز می داشت و می توان گفت اولین مدافع فمینسم و دفاع از حقوق زنان اشان بودند.که آرا و نظرات وی انقلابی را در عصر خود به پا کرده بود.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردندآدا لاولیس 1815 - 1852: ریاضیدان و پیشگام محاسبات

آدا لاولیس تنها فرزند قانونی از لرد بایرون بود.و در سال 1843 با ساخت اولین الگوریتم برنامه نویسی گام مهمی را در جهت ساخت کامپیوتر برداشت.و از همین رو در دنیا به عنوان اولین برنامه نویس کامپیوتر از وی یاد می کنند.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردندماری کوری 1867 - 1934: برنده جایزه نوبل، فیزیکدان و شیمیدان

زنی که با کشف دو عنصر رادیوم و پلوتونیم اصطلاح رادیو اکتیویته را کشف کرد و برنده جایزه نوبل شد.

مطالب داغ: زنانی که در جهان غوغا به پا کردند


0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. ممنونم سولماز عزیز جالب بود
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.