دانلود کتاب دارالمجانین


کتابخانه: دانلود کتاب دارالمجانینتولد من در سال وبائی اخیر بوده که از قرار معلوم ثلث جمعیت ایران را برده مادرم در همان موقع زایمان وبا گرفته، آمدن من همان بود و رفتن او همان همه گفتند قدم بچه نحس بود و حالا که خودمانیم چندان بی‌حق هم نبودند. خوشبختانه پدر مهربانی داشتم که از مستوفیان به نام بود و چون دستش به دهنش می‌رسید هرطور بود مرا بزرگ کرد و در آموزش و پرورشم کوتاهی ننمود و چون می‌ترسید که اگر مرا به مدرسه بگذارد با معاشرت اطفال بی‌پدر و مادر اخلاقم خراب شود دو معلم سرخانه برایم آورد. یکی صبح می‌آمد برای عربی و فارسی و دیگری بعدازظهر برای فرانسه و علوم جدید.
یکی از اطاق‌های بیرونی که معروف به اطاق زاویه بود درست دانشکدهٔ معقول و منقول گردید و سال‌های دراز روی قالی چهار فصلی که گل و بته و اسلیمی و نقاشیش هنوز در مخیله‌ام منقوش است با این دو نفر معلم ایام شیرین طفولیت را با کاغذ و قلم و کتاب و دفتر به‌سر رساندم.

دارالمجانین داستان جوانی را روایت می کند که در گیر پیوندی عشقی و عاطفی است. جوان دوستی دارد که عاشق ریاضی و اعداد است و در مورد اعداد ابتدا به کشفیات و ارتباطات خاص می رسد و آن قدر درگیر اعداد می شود که آن ها را خداگونه می بیند و سر از دارالمجانین در می آورد…نکته ی عجیب در این کتاب این است که شخصیتی به نام هدایت قلی در کتاب وجود دارد که به نظر می رسد شخصیت صادق هدایت باشد و البته مصداق هایی از عروسک پشت پرده نیز در متن کتاب می آید که ...

کتابخانه: دانلود کتاب دارالمجانین دانلود کتاب
کتابخانه: دانلود کتاب دارالمجانین 1 مگابایت
کتابخانه: دانلود کتاب دارالمجانین www.majidakhshabi.com0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.