تا آنجا که دهان در تماس با انواع خوراکی ها ،از جمله میوه هاست،تمام انواع آنها به نوعی نرم و آبدار هستند.به خصوص گوشت میانی با همان مغز میوه. ولی طبق یک تحقیق انجام شده توسط دانشگاه فلوریدا ،به این نتیجه رسیده اند که بعضی از انواع آنتی اکسیدان های محافظ سلامتی در پوست میوه ها موجود است.بنابراین دور ریختن آنها عاقلانه نیست .بهترین راه برای رهایی از چروکهای پوستی و مبارزه با سرطان ها.خوردن میوه ها با پوست است.در ادامه به 5 نوع از این میوه هایی که پوست آنها دارای خواص مفیدی است اشاره می شود.

سیب:
مواد شیمیایی ضد سرطانی موجود در پوست درختی ،87درصد بیشتر از مغز خود میوه آن است .بنابراین بهتر است از این به بعد سیب را با پوست آن مصرف کنیم.

خیار:
پوست این میوه کم کالری از ماده سیلیکا تشکیل یافته است که خود این میوه باعث تازگی و طراوت پوست و مانع ایجاد چروک می شود.چون خاصیت کلاژنی دارد.هیچ پیشنهادی برای مقدار مصرف ریکا وجود ندارد ولی متخصصین اظهار کرده اندکه حداقل 5 میلی گرم سیلیکا در یک روز مقداری است که بعد از خوردن یک خیار با پوست کسب می کنید.

بادمجان:
پوست بادمجان در حدود 300 میلیگرم ناسونین دارد.آنتی اکسیدانی که مانع از آسیب سلولهای مغزی می شود.همچنین حاوی 200 میلی گرم پتاسیم (ضد گرفتگی عضله)و 13 میلی گرم منیزیم موثر در ساختمان بافت پیوندی و 3 گرم فیبر موثر در لاغری شکم است.

کیوی:
مواد شیمیایی موجود در این پوست کرکدار عاملی برای مبارزه با باکتری فیلوکوک و باکتری ایکولاری است.

پرتغال:
پوست پرتغال حاوی ماده لیمونین است که دشمن کشنده اشعه فرابنفش می باشد.دانشمندان معتقدند که خوردن یک قاشق چای خوری پوست پرتغال در هر هفته ،احتمال ابتلا به سرطان پوست را تا 30 درصد کاهش می دهد.
0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. مرسی گلم که خوشت اومد. smiley33
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.