کارخانه شناخته شده Foxconn که اکثر افراد آن را با خبر آتش سوزی چند ماه قبل آن در چین به یاد می‌آورند، طی خبرهای منتشر شده قصد دارد یک جایگزینی بین نیروهای انسانی و رُبات ها انجام دهد به طوری که از وقوع بسیاری از مشکلات با این کار جلوگیری می‌کند و دقت مونتاژ را نیز تا حد بسیاری زیادی بالا می‌برد.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


هم اکنون بسیاری از شرکت‌ها در خط تولید خود از نیروهای انسانی استفاده می‌کنند که دارای مزیت‌ها و معایبی است. برندهای شناخته شده‌ای مثل اپل نیز تولید قطعات محصولات خود را به دست کارخانه‌هایی همانند فاکس‌کان می‌دهند و اهمیت تولیدات هدفمند و با کیفیت با پیشینه موفق این شرکت‌ها، دو چندان می‌شود.

در این بین، مکانیزه کردن کارها در هر کارخانه‌ای همه‌ساله با توجه به هزینه‌های جاری شرکت‌ها، اهمیت دو چندانی پیدا می کند و مدیران هر کارخانه‌ای با توجه به نوع محصولاتی که تولید می‌کنند و سرمایه‌ گذاری‌های انجام شده می‌توانند قسمتی از خط تولید خود را به فناوری‌های نوین مجهز کنند و از ربات‌ها برای بالا بردن دقت و تسریع در انجام کارها بهره ببرند. هم اکنون نیز Foxconn برنامه‌هایی در دست اجرا دارد؛ شیوه مکانیزه کردن و استفاده از ربات‌ها طبق پیش بینی‌ها تا سال 2014 به 1 میلیون دستگاه می‌رسد و در سال‌های آینده قطعا ربات‌ها سهم بیشتری در این کارخانه‌ خواهند داشت.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.