مطالب داغ: روایتی عجیب از زندگی دوقلوهای به هم چسبیده!

روایتی عجیب از زندگی دوقلوهای به هم چسبیده
به عقیده پزشکان این نوزادان به هم چسبیده تنها 7 روز بیشتر زنده نمی ماندند،اما چه کسی تصور می کرد که اکنون،پس از گذشت 22 سال از آن روزها،عمر این دختران طعنه ای به نظر کارشناسانه پزشکان بزند و علم پزشکی را زیر سؤال ببرد!
22 سال پیش، در یکی از شهرهای کوچک ایالت مینه سوتا آمریکا،دوقلوهایی عجیب به دنیا آمدند که در زمان خود موجب شگفتی پزشکان و مردم شهر شدند.

به گزارش روزگارنو، این خبر به سرعت در تمام دنیا پیچید و هزاران نفر را برای دیدن این شگفتی خلقت به بیمارستانی که آنها به دنیا آمده بودند، کشاند.دوقلوهایی به هم چسبیده که یک بدن و دو سر داشتند. این تولدی استثنائی بود.

در همان اولین دیدار پزشکان حازق قاره امریکا با این موجودات عجیب، تمامی آنها نظری یکسان درباره حیات آنها داشتند.

به عقیده پزشکان این نوزادان به هم چسبیده تنها 7 روز بیشتر زنده نمی ماندند،اما چه کسی تصور می کرد که اکنون،پس از گذشت 22 سال از آن روزها،عمر این دختران طعنه ای به نظر کارشناسانه پزشکان بزند و علم پزشکی را زیر سؤال ببرد.

پزشکان امروز معتقدند از هر 40.000 زایمان در دنیا،تنها یک مورد مشابه یافت میشود که احتمال زنده ماندن آنها نیز تنها 1% برآورد شده است.

اکنون پس از 22 سال از آن روزها،دوقلوهای هنسل زندگی را،نه آنطور که ما تصور می کنیم، که شاید راحت تر دیده و به آن رنگ حیات می بخشند. ابیگیل و بریتنی بعد از مرگ لاله و لادن -خواهران به هم چسبیده ایرانی- بزرگ ترین دوقلوهای به هم چسبیده جهان شناخته شدند و تلاش کردند با وجود محدودیت‌هایی که دارند برای رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهایشان از تکاپو نایستند.
مطالب داغ: روایتی عجیب از زندگی دوقلوهای به هم چسبیده!

فارغ التحصیلی در دانشگاه مینه سوتا،سفرهای دسته جمعی با دوستان، جستجوی شغلی مناسب و ... همه و همه از جمله کارهائیست که ابیگیل و بریتنی را برای ادامه حیات ترغیب می کند.حتی آنها در 16 سالگی موفق به کسب گواهینامه رانندگی در مقطع ماشینهای سبک نیز شدند.

درست است که به ظاهر دارای یک تن بوده و سرهایی متفاوت دارند، اما در واقع آنها دارای دو قلب، دو معده، سه کلیه، دو کیسه صفرا، چهار ریه، یک کبد، یک سیستم گردش خون مشترک و سیستم عصبی که تا حدودی مشترک است.

به دلیل اشتراکی بودن سیستم عصبی شان، تا حدودی می توان گفت که هر کدام، نیمه ای از بدنشان را کنترل می کنند.

البته آنها تاکنون بارها مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و خوشبختانه تمامی این اعمال جراحی با موفقیت انجام شده است ولی هیچ کدام در پی جدا شدن این دو موجود به هم متصل نبوده و تنها بر روی اندامهای رشدی انها کار شده تا در آینده و رشد این اندام،دچار مشکل نشوند.

این روزها، یکی از دغدغه های این خانواده،مسأله ازدواج آنهاست.گویا یکی از خواهران به تازگی به یکی از همکلاسی های دانشگاهشان دلبسته شده و تصمیم دارند که ازدواج کنند.اما چگونه؟!

با وجود مشترک بودن سیستم جنسی آنها،این کار از لحاظ منطقی محال محسوب شده ولی در کمال تعجب، پزشکان معتقدند که در صورت ازدواج یکی از آنها، به دلیل کامل بودن سیستم جنسی،بچه دار خواهند شد.

آنها مانند بسیاری دیگر از دوقلوها، آنها دارای دو شخصیت مختلف بوده و سلایقشان با یکدیگر متفاوت است.آنها معتقدند برخلاف تصور مردم،از زندگی شان بسیار راضی بوده و از اینکه همواره در کنارهم هستند،احساس لذت می کنند.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.