قتل در بالماسکه – آگاتا کریستی


کتابخانه: دانلود کتاب قتل در بالماسکه


گزیده‌ای از کتاب (شروع):

یک فرصت استثنایی موجب گشت تا دوست خوب من هرکول پوارو از سمت ریاست نیروهای پلیس بلیگان به ریاست بخش رسیدگی پرونده های جنایی دست پیدا کند.این موفقیت چندان هم برایش خوب نبود چرا که سبب بدنامی او شده بود به همین دلیل تصمیم گرفت تمامی وقت خود را به حل مشکلات پرونده های جنایی در منزل خود اختصاص دهد.

درباره نویسنده:

کریستی، اگاتا میلر Christie، Agatha-Miller بانوی داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس انگلیسی (۱۸۹۱-۱۹۷۶) اگاتا کریستی نویسنده داستانهای جنایی و کارآگاهی است که آثارش همواره از موفقیت و محبوبیت عام برخوردار بوده است. در ۱۹۱۴ با آرچیبالد کریستی Archibald Christie ازدواج کرد و در ۱۹۲۸ از او جدا شد، اما نام خانوادگی او را همچنان حفظ کرد. ازدواج دوم او در ۱۹۳۰ با ماکس ملوان Max Mallowan، باستان‌شناس انگلیسی انجام گرفت. اگاتا خالق قهرمان عجیب و کارآگاه هوشیار بلژیکی به نام هرکول پوارو Hercule Poirot است که اولین بار در ۱۹۲۰ در داستان قضیه اسرارآمیز استایلز Mysterious Affair at Styles وارد شد و پس از آن پیوسته سمت کارآگاهی را در داستانهای او برعهده گرفت. اگاتا کریستی در طرح نقشه‌های هیجان‌انگیز و دسیسه‌های پیچیده و به دست دادن کلید معماهای روانی، نویسنده‌ای چیره‌دست است. گره‌گشایی‌ها در پایان وقایع مرموز داستانهای او به نحوی ترتیب می‌یابد که خواننده هرگز در جریان داستان انتظار آن را نداشته است. از معروف‌ترین آثار او این داستانهاست: قتل راجر اکروید The Murder of Roger Ackroyd ۱۹۲۶ ، مرگ لرد اجور Lord Edgware Dies ۱۹۳۳، قتل در اوریانت اکسپرس The Murder on the Orient Express ۱۹۳۷، ده سیاهپوست کوچولو Ten Little Niggers ۱۹۳۹، قتلی اعلام شده است A Murder is Announced ۱۹۵۰، اسب کمرنگ The Pale Horse۱۹۶۲، مجموعه داستانهای کوتاه گناه مضاعف و دیگر داستان‌ها Double Sin and Other Stories، نمایشنامه اسرارآمیز شاهد برای تعقیب Witness for the Prosecution۱۹۵۳ که در لندن و نیویورک پیروزی بسیار به دست آورد. اگاتا کریستی علاوه بر داستانهای مرموز کارآگاهی تعدادی رمان ساده و عادی نوشته که با نام مستعار انتشار یافته است. نمایشنامه تله موش Mousetrap در ۱۹۵۲ نوشته شده که سی و پنج سال است همچنان در لندن بر صحنه مانده است.

داستانهای اگاتا کریستی به غالب زبان‌ها ترجمه شده و از پرفروش‌ترین آثار داستانی عصر به شمار می‌آید. وی تنها نمایشنامه‌نویسی است که سه نمایشنامه او همزمان در لندن بر صحنه آمده است.

ترجمه به فارسی: آثای براون- الفبای جنایت- ان یا ام- پنج و ده دقیقه- جنایتکاران در لندن- چهار تبهکار مخوف- ده سیاهپوست کوچولو- ده تبهکار بهت‌آور- عدالت آسمان- قتل در ساحل دجله- کشتی بالدار- گناهکار کیست؟…


کتابخانه: دانلود کتاب قتل در بالماسکه 2.87 مگابایت

کتابخانه: دانلود کتاب قتل در بالماسکه www.majidakhshabi.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.