بچه هالیوود – رابرت پریش


کتابخانه: دانلود کتاب بچه ی هالیوود


در پشت جلد کتاب «بچه هالیوود…» ابتدا با این نقل قول ها آشنا می شویم: بهترین دفتر خاطراتی که راجع به شهر سینما نوشته شده. (لس آنجلس تایمز)؛ اثری روشنگرانه و لذت بخش (ایروین شا)؛ یکی از لذت بخش ترین، فاش کننده ترین، و با محبت ترین خاطره ها (هالیوود ریپورتر)…
و سپس در ادامه می خوانیم که: خب همه اش درست است! هرچه از این کتاب تعریف بشود کم شده! کتاب را یکی از تدوینگران خبره هالیوود کلاسیک بنام «رابرت پریش» نوشته که بعدها چند فیلم هم کارگردانی کرد. ولی گویا پیش بینی تهیه کننده های هالیوود در موردش درست بوده که بهتر است تدوین کند! به هرحال این کتاب را آدمی نوشته که از دوره بچگی پایش به هالیوود باز شده و تا بزرگسالی در هالیوود ماندگار بوده است. کتاب شرح روایت های دل انگیز و استثنایی رابرت پریش است با آدم های درجه اول هالیوود مثل جان فورد، سیسیل بی. دومیل، رابرت راسن، رائول والش، و….
شاید در بین خواندنی ها چیزی زیباتر و جذاب تر از خواندن خاطرات نباشد به خصوص اگر نویسنده صادقانه و صمیمی رفتار کند. در این میان «بچه هالیوود» «رابرت پریش» شاید یکی از نمونه ای ترین این آثار باشد که درباره سینما نوشته شده. کتابی لذت بخش که به راحتی حتی می تواند خواننده ای را که به سینما علاقه ندارد با خود همراه کند.
رابرت پریش در این کتاب به زیبایی مانند یک قصه گوی ماهر درباره سینما، ارتباطش با آن، احساسات و هر آنچه که در جلو و پشت پرده سینما دیده سخن می گوید، ما را به حال و هوای هالیوود در سال های آغازین می برد و با جذابیت و بیان جزئیاتی که به درستی انتخاب کرده به ما می گوید که او چطور رابرت پریش و هالیوود چطور هالیوود شد.
پریش در سال ۱۹۴۷ برای تدوین «جسم و جان» برنده جایزه اسکار شد. روایت او از تدوین فیلم «تمام مردان شاه» برای هر کارگردان، تهیه کننده و تدوینگری آموزنده است.

کتابخانه: دانلود کتاب بچه ی هالیوود دانلود کتاب
کتابخانه: دانلود کتاب بچه ی هالیوود 3.27 مگابایت
کتابخانه: دانلود کتاب بچه ی هالیوود www.majidakhshabi.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.