مادام دوپاری – الکساندر دوما – دو جلد


کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری


رمان مادام دوپاری ، نوشته « الکساندر دوما » نویسنده فرانسوی است که به قلم شیرین مرحوم ذبیح الله منصوری ترجمه گردیده است .

شخصیت اصلی کتاب مادام دوپاری ، فرزند نامشروعی است که به واسطه وجاهت ظاهری طرف توجه لویی پانزدهم قرارگرفته و به دربار فاسد پادشاه فرانسه راه می یابد .

نویسنده کتاب مادام دوپاری ، سعی کرده تا با دیدی بی طرفانه و درست تر آنکه گفته شود خوشبینانه به سیر قضایا بنگرد ، ولی خواننده نکته سنج به سادگی از لابه لای سطور کتاب به بی بندوباری ها ، توطئه چینی ها و فساد ساکنین کاخ های مجلل دربار پادشاه فرانسه پی می برد ؛ پادشاهی که غافل از امور کشورش تمام هم و غم خود را صرف فراهم نمودن برنامه های شکار دستجمعی و شرکت در مجالس عیش و عشرت می نماید .

مادام دوپاری با توجه به نفوذی که در پادشاه فرانسه دارد ، مرکز اصلی توطئه ها و عاملی می شود که سبب ارتقاء عناصر نالایق و عزل افراد شایسته ای چون شوازول صدراعظم فرانسه می گردد که به نظر نویسنده ، عزل این شخصیت لایق و کارآمد مقدمات سقوط خانواده بوربن و آغاز انقلاب کبیر فرانسه را در زمان لویی شانزدهم و سوگلیش مادام دوپاری به حدی است که ولیعهد فرانسه لویی شانزدهم که در سن شانزده سالگی به انتخاب دربار فرانسه با ماری آنتوانت دختر ماری ترز ملکه اتریش ازدواج نموده است به همسرش می گوید :

« خانم ، این ادب ، خوش لباسی و نزاکتی که شما در دربار فرانسه می بینید مظاهر صوری یک جامعه است که فساد اخلاق آن را تباه کرده است و این ظواهر شبیه به نقش و نگار عمارتی است که پی و دیوار های آن ویران می باشد » .

به هر حال ، مطالعه کتاب مادام دوپاری ، « مادام دوپاری » فرصتی مغتنم برای آن دسته از خوانندگانی است که هدفشان از خواندن « رمان تاریخی » پی بردن به وقایع و مستندات عبرت انگیز تاریخی است .

کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری دانلود جلد اول
کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری 11.35 مگابایت

کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری دانلود جلد دوم
کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری 8.34 مگابایت

کتابخانه: دانلود کتاب مادام دوپاری www.majidakhshabi.com


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.