وزارت ترس – گراهام گرین


کتابخانه: دانلود کتاب وزارت ترس


وزارت ترس (به انگلیسی: The Ministry of Fear)‏ نام یک کتاب ادبی است که توسط هنری گراهام گرین (به انگلیسی: Henry Graham Greene)‏ (زادهٔ ۲ اکتبر ۱۹۰۴، درگذشتهٔ ۳ آوریل ۱۹۹۱) رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، منتقد ادبی و سینمایی و نویسندهٔ پرکار داستان‌های کوتاه انگلیسی نوشته شده‌است.

او در طول عمر طولانیش در غالب معرکه‌های سیاسی و انقلابی گوشه و کنار جهان حاضر و ناظر بود و ماجراهای داستان‌هایش عمدتاً در متن همین وقایع قرن بیستم می‌گذرد، آثاری که ابهامات انسان نوین در این دنیای ناآرام را می‌نماید. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است. (خلاصه : آرتور رو در حال رفتن به خانه است که جذب یک گاردن پارتی می شود و در آنجا برنده یک کیک می شود که در حقیقت نباید می شد چون این کیک پیام ویژه ای برای شخص به خصوصی دارد افراد سازمان بسیج می شوند تا کیک را پس بگیرند اما آرتور حاضر نمی شود و همین امر سبب جنگ و گریزهای بدی و کشیده شدن آرتور به ماجرا می شود که به بهانه آسایش برای مادران ملل آزاد برپاست. در آنجا و در میان انبوه غرفه ها او با غرفه ای برخورد می کند که هیچکس در مقابل آن نیست. در داخل آن زنی از شخصیت و گذشته افراد می گوید ولی حق ندارد آینده افراد را بازگو کند. اما وقتی با اصرار مرد روبرو می شود به او درباره …)

این کتاب یکی از صد رمان برتر قرن به انتخاب دانیل برت می باشد.

گزیده‌هایی از کتاب:

- البته امسال نارگیلی در کار نبود چون جنگ شده بود.

- این هم از شکافهای بد ریخت میان خانه های بلومز بری اشکار می شد. از آن جمله بخاری پهنی که تا نیمه دیوار بالا آمده بود مثل تصویری بخاری بر دیوار خانه عروسک ارزان قیمت و مقداری هم آیینه و کاغذ دیواری سبز و از گوشه بعد از ظهر خوش آفتاب صدای شیشه ای که روی آن پارچه می کشیدند مثل آوای تن آسای دریا بر ساحل ریگزار.

- از این که بگذریم میدان با آن پر چمهای ملل آزاد و توده ای از پار چه های رنگین که ظاهرا کسی آنها را از جشن پیش نگهداری کرده بود هیچ عیبی نداشت. …

کتابخانه: دانلود کتاب وزارت ترس دانلود کتاب
کتابخانه: دانلود کتاب وزارت ترس 4.95 مگابایت
کتابخانه: دانلود کتاب وزارت ترس www.majidakhshabi.com

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.