اختراع جدید دانشمندان مبنی بر ساخت هدبند هوشمند رفع کننده اضطراب

مطالب داغ: هدبند رفع اضطراب


یک شرکت کانادایی هد بند ( سربند) هوشمندی طراحی کرده است که می تواند با استفاده از امواج مغز انسان اضطراب را از انسان دور کند و آرامش را به وی بازگرداند. شرکت کانادایی اینتراکسون این هدبند هوشمند به نام (Muse) را در نمایشگاه فناوری های پیشرفته لاس وگاس به نمایش گذاشته است.

ˈجینا ملدازیˈ سخنگوی شرکت اینتراکسون گفت:این سربند الکترونیک از هفت حسگر استفاده می کند که پنج عدد بر روی پیشانی و دو عدد بر روی گوش ها قرار می گیرند.

وی افزود: این حسگرها فعالیت مغز را رصد می کنند و با ارائه تمرین هایی به مردم در کاهش اضطراب و بازگردان آرامش کمک می کنند.

وی خاطر نشان کرد: این حسگرها تغییرات ایجاد شده در امواج مغزی انسان را تشخیص داده و آنها را اندازه می گیرند سپس این اطلاعات را به اپلیکیشن یک تلفن هوشمند ارسال می کنند که به کاربر در کشف راه هایی برای رسیدن به آرامش و کاهش اضطراب کمک می کند.

این سامانه از یک سری ورزش های آموزشی که برای به آرامش رسیدن و تمرکز حواس طراحی شده اند استفاده می کند.

ملدازی خاطر نشان کرد: این اقدامات چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و شخص می تواند خیلی سریع پیش از برگزای یک کنفرانس مهم از آن استفاده کند. این سربند تا سال 2015 میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

هر سال در آغاز سال میلادی جدید نمایشگاه ˈCESˈ در لاس وگاس آمریکا میزبان نوآوری های جهان تکنولوژی است.

این نمایشگاه در کنار نمایشگاه سبیت در هانوفر، نمایشگاه بین المللی مخابرات برلین و نمایشگاه موبایل بارسلون، از مهمترین و معتبرترین نمایشگاه های حوزه فن آوری اطلاعات به شمار می روند. این نمایشگاه روز جمعه پایان یافت.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.