مطالب داغ: شارژ تلفن همراه با هوا


پژوهشگران می گویند می توان در آینده نزدیک با استفاده از هوا تلفن های همراه و دیگر وسایل الکترونیکی قابل حمل و نقل را شارژ کرد. محققان آمریکایی، توربینی را درمقیاس میکرو ساخته اند که فقط 1.8 میلی متر عرض دارد و می تواند انرژی باد را به برق تبدیل کند.
این گروه می گویند صدها عدد از این وسایل ساخته شده از نیکل را مثلا می توان در تلفن همراه تعبیه کرد تا کاربر بتواند به سادگی و با تکان دادن تلفن در هوا باتری آن را شارژ کند و از شارژر های سیمی رهایی یابند.

می توان برای افزایش میزان انرژی تولید شده، جعبه این توربین ها را بیرون از پنجره یا درجلوی یک پنکه نیز قرار داد.

مطالب داغ: شارژ تلفن همراه با هوا


تصویر میکرویی توربین های تولید کننده برق از باد برای شارژ تلفن همراه


به گفته محققان این شیوه می توان باتری تلفن را طی تنها چنددقیقه شارژ کند.این فناوری توسط کارشناسان مهندسی میکرودردانشگاه تکزاس آرلینگتون ساخته شده است.هرتوربین از آلیاژ نیکل انعطاف پذیرساخته شده که قادربه تحمل وزش بادهای شدیداست بدون آنکه خطر شکستگی داشته باشد.این توربین ها بسیار کوچک هستند به طوری که 10 عدد از آنها را می توان در یک دانه برنج قرار داد.


پروفسورجی.سی.چاکو مجری این طرح گفت:این میکروتوربین هابه خوبی کارمی کنندچراکه آلیاژفلزی به کار رفته درآنها انعطاف پذیراست واین طراحی به کوچک سازی برای قابلیت های بیشترآن کمک می کند.این توربین های کوچک می توانندبه طورکم هزینه ای برروی سطوح وسایل الکترونیکی قابل حمل و نقل ساخته شونداز این رومی توانندآنهارابرروی قاب ومحافظ تلفن های هوشمند خود قرار دهید.

مطالب داغ: شارژ تلفن همراه با هوا

مقیاس واقعی توربین های بادی تولیدکننده برق


وقتی شارژباتری تلفن همراه به پایان می رسدتنها کاری که کاربرباید انجام دهداین است که محافظ وجلدگوشی تلفن رابرروی آن قرار داده وآن را چنددقیقه درهوا تکان دهدودوباره ازتلفن خوداستفاده کند.پروفسوراسمیتا رائو یکی دیگر ازپژوهشگران این پروژه می گویدمشکلی که اغلب طراحان با آن مواجه هستندشکنندگی و بی دوامی این مواد است.اما با آلیاژ نیکل این مشکل دیگر وجود ندارد. این آلیاژ بسیار با دوام و محکم است.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.