دندان در میان تمامی حیوانات شکل و شمایلی مختلف دارد. برای هر حیوانی دندان ها می توانند کاربردهای مختلف داشته باشند برخی تیزترین دندان دنیا و برخی دیگر تنها دندان برای گذران زندگی دارند. امروز با متفاوت ترین دندان های دنیا کمی بیشتر آشنا می شویم.

تیزترین دندان ها

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


به نظر شما تیزترین دندان های دنیا مربوط به کدام حیوان دنیا می شود؟ یک موجود بسیار ریز که نزدیک به ۲۵۰ میلیون سال پیش روی زمین زندگی می کرده است توانست این رکورد را در اختیار داشته باشد. این موجود میکروسکوبی دندان هایی باریکتر از موی انسان داشته است ولی تیزی آن ها بسیار زیاد بود که اگر می خواست در اندازه بزرگتر باشد هیچ موجود یا حتی آلیاژی در مقابل آن پایدار نبود.

دندان های درختی

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


حتما می دانید که برای تشخیص سن یک درخت باید آن را برید و تعداد حلقه های داخل ان را شمرد تا به سن دقیق درخت دست پیدا کرد. دلفین ها نیز به همین صورت سنشان مشخص می شود. برای تشخیص سن یک دلفین باید یک دندان از آن بدست بیاورید و با برش و شمردن حلقه های درونش سن آن مشخص می شود.

دندان های انسانی

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


ماهی کله گوسفندی یکی از گ.ونه ماهی هایی است که در شمال آمریکا دیده می شود. این ماهی به فراوانی یافت و صید می شود اما شاید خیلی ها به دندان های آن توجهی نداشته باشند. دندان های این ماهی به مانند انسان هاست. او حتی روی سقف دهانش نیز دندان هایی دارد که تیز نیستند و تنها برای باز شکاندن پوست خرچنگ خوب است.

مو به جای دندان

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


جالب ترین دندان را می توانید در دهان وال ها پیدا کنید. شاید جسه این حیوان باعث شود شما فکر کنید دندان های بسیار خشن و بزرگی دارد اما این حیوان بزرگ در دهانش به جای دندان مو دارد. این موها هنگامی که وال دهانش را باز می کند غذاهای ریز موجود درآب را به خود جذب می کند.

دندان های حلزون

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


حلزون ها بیشترین تعداد دندان را در میان تمام حیوانات را دارند. البته نکته جالب این است که همه این دندان برای غذا خوردن استفاده نمی شود. این موجودات با استفاده از دندان خود تنها می توانند شکارهایی را انجام دهند و هر چند سال یک بار همه هزاران دندانشان می ریزد و سپس بار دیگر در می آید.

دندان‌های که گاو را ریش ریش می‌کند

مطالب داغ: عجیب‌ترین دندان‌ها در میان حیوانات


حتماً تا به حال نام ماهی "پیرانا” به گوش شما رسیده است؛ این ماهی یکی از ترسناک‌ترین موجودات آمازون است و دندان‌های بسیار وحشتناکی دارد؛ دندان‌های این ماهی به قدری تیز است که می‌تواند در کمتر از یک دقیقه یک گاو بزرگ را کاملاً تکه تکه کند؛ دندان‌های "پیرانا” به صورت مثلثی هستند و حالت خاصی دارند که به آنها اجازه می‌دهد تا حد زیادی تیز باشند.

منبع:آلامتو
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.