درد سیاوش – اسماعیل فصیح


کتابخانه: دانلود کتاب درد سیاوش


درباره کتاب:

در هنگام جشن ازدواج خسرو با ثریا، شهروز عموی دیوانه خسرو وارد عروسی می شود با قاتل خطاب کردن خانواده داماد عروسی را به هم می ریزد و می گوید شما باید تقاص خون برادرم را بدهید. خسرو به دنبال یافت واقعیت زندگی اش و چگونگی مرگ پدرش از نظرها پنهان می شود. فرح مادر خسرو که زنی جا افتاده است و با سرهنگ بازنشته ای زندگی می کند همواره می خواهد خسرو را از از جستجوی علت قتل پدرش بازدارد.

گزیده‌هایی از کتاب:

- بالای گچ بری های بخاری ، تابلوی بسیار بزرگی هم از سیاوش در قاب طلایی بود . سیاوش با پراهن سفید ساده ، نگاه دردناک و ترحم آمیزی به جلو داشت . بیست و چهار سال پس از مرگش حضور او در خانه فریاد می زد.

- تکرار کردم : سیاوش اون شب مرده بود ، اوسامد آقا . فردایی وجود نداشت . آب تنی توی رودخانه ای وجود نداشت . غرق شدنی وجود نداشت . شما این را می خواستی بگی ؟ اوسامد آقا چشمهای مستش را به طرف من بلند کرد ، گفت : آخ پروردگار.

- مردم زندگی عادی خود را می گذرانند – یعنی به سر و کله هم می پرند ، قهرمانان خود را می کشند و بچه های خود را به خاک می سپارند . ایرانی بودن ساده است : پسر با پدر بد ، پدر با پسر بد ، دختر با مادر بد ، مادر با دختر بد ، زن با شوهر بد ، شوهر با زن بد ، مادر با بچه بد ، بچه با مادر بد ، خواهر با خواهر بد ، برادر با برادر بد ، معشوق با عاشق بد ، عاشق با معشوق بد ، و …. جامعه ایران ساده است.

- بنابراین او هم حالا خاطره است . نقشی کلی از طرح دوستت دارم تا روزی که با تو قهر کنم اما خسرو نه ، خسرو دوست دارد و در عشق باقی است.


کتابخانه: دانلود کتاب درد سیاوش دانلود کتاب
کتابخانه: دانلود کتاب درد سیاوش 2.96 مگابایت
کتابخانه: دانلود کتاب درد سیاوش www.majidakhshabi.com


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.