سه اینفـوگرافیـک از سه موضـوع رایـانـه‌ای 

اطلاعاتی درباره بدافزارها و ویروس‌های رایانه‌ای


 ویروس‌ها یا بدافزارها، علاوه بر آسیب رساندن به اطلاعات حیاتی کاربر، می‌توانند منجر به وارد آمدن خسارت‌های مالی زیادی شوند. در اینفوگرافیک زیر با اطلاعات مفیدی درباره ویروس‌های رایانه‌ای آشنا خواهیم شد. بر اساس پژوهش‌های انجام شده، ۳۲ درصد از رایانه‌های جهان، به نوعی از بدافزارها آلوده هستند. جزئیات بیشتر را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
 

 تهدیدات سایبری ناشی از بدافزارها و ویروس‌ها

وقتی صحبت از تجارت و حوادث احتمالی آن باشد، همه چیز به طبیعت مربوط نمی‌شود. بر اساس پژوهش انجام شده توسط وب‌سایت InDefenseofData، خطاهای انسانی و حمله بدافزارها در ایالات متحده، به ازای هر رکورد فاش‌شده، ۱۹۴ دلار هزینه به شرکت‌ها تحمیل می‌کند. با توجه به میزان و حجم حملات سایبری، میانگین خسارت وارده به هر شرکت سالانه به رقم ۵.۴ میلیون دلار می‌رسد. مهمتر از همه نگهداری و حفظ اطلاعات در مقابل بدافزارها، از مهمترین دغدغه‌های کاربران و شرکت‌های امنیتی فعال در زمینه فناوری‌اطلاعات محسوب می‌شود. در اینفوگرافیک زیر به تهدیدات سایبری ناشی از بدافزارها و ویروس‌ها می‌پردازیم.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _   _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _


 خطرات استفاده از شبکه‌های وای‌فای عمومی

با گسترش روز افزون اینترنت و تأثیر آن بر روی زندگی انسان‌ها، روش‌های دسترسی به اینترنت روز به روز بیشتر می‌شوند. در این مقاله، در قالب یک اینفوگرافیک، به بررسی نتایج پژوهشی در مورد خطرات استفاده از شبکه‌های وای‌فای عمومی خواهیم پرداخت. بر اساس پژوهشی که در انگلستان انجام شده است، بخش زیادی از جامعه ۲۶ میلیونی کاربران شبکه‌های وای‌فای عمومی (Public) یک هدف آسان و در دسترس برای هکرها محسوب می‌شوند. جزئیات بیشتر را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.