مطالب داغ: ساخت هتل زیردریایی در دوبی

شاید با شنیدن این موضوع، فکر کرده باشید که با یک فیلم علمی تخیلی روبرو هستید، اما با دیدن تصاویر این هتل فوق العاده،شک شما به یقین تبدیل خواهد شد.دوبی به زودی عملیات ساخت هتل در زیر دریا را کلید خواهد زد.

مطالب داغ: ساخت هتل زیردریایی در دوبی


نام این هتل Discus Hotel خواهد بود و رندرهایی که در خبر از آن می‌بینید بیشتر داستان را شبیه به یک فیلم علمی تخیلی می‌کند. اما نکته جالب‌تر اینجاست که این تنها یکی از چنین مدل هتل‌هایی خواهد بود که شیخ‌های دوبی در فکر ساخت آن هستند و هتل‌های دیگری نیز در کار خواهند بود.

مطالب داغ: ساخت هتل زیردریایی در دوبی


طبق اظهارات شرکت سازنده، برای ساخت این هتل دو دیسک اصلی به کار گرفته می‌‍شود؛ یکی از آن‌ها در زیر آب و دیگری بر روی آب. و هر دوی آن‌ها به وسیله سه پایه به یکدیگر متصل خواهند بود که این پایه‌ها شامل راه پله‌ و همچنین آسانسورهایی جهت حمل و نقل اقامت‌کنندگان می‌باشد.


دیسک زیرین این هتل دارای 21 اتاق است و با سیستم‌های تأمین ویژه نور خود، مهمانان از دیدن دریا لذتی واقعی خواهند برد. علاوه بر این سیستم ماکرو فوتوگرافی قرار داده شده در هر اتاق می‌تواند رؤیت کوچک‌ترین جانداران دریایی را برای آن‌ها فراهم کند. در مجموع تمام ویژگی‌های یک هتل واقعی و چند ستاره، برای این هتل زیردریایی نیز در نظر گرفته شده است.

مطالب داغ: ساخت هتل زیردریایی در دوبی


از طرفی دیسک فوقانی شامل رستوران، استخر آب و یک استخر آب معدنی خواهد بود. این دیسک به گونه ای استحکام بخشیده خواهد شد که در مقابل موج‌های دریایی و سونامی مقاوم باشد. در ضمن بخش زیرین به محض وقوع اتفاقی نابهنجار قادر است به کف آب منتقل شود. دوبی مطمئنا همه را با چنین طرحی شکه خواهد کرد!

منبع : کنجکاو
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.