بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

تصاویر زیبا اما مهلک از بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

تصاویر تحسین شده از بیماریهای مهلکی که تهدیدی برای جان انسان محسوب می شوند در یک نمایشگاه سالانه در میدان تایمز، نیویورک که زیبایی سلولها و نماد نزدیک بیماریها را به تصویر کشیده ارائه شد

تصاویر تحسین شده از بیماریهای مهلکی که تهدیدی برای جان انسان محسوب می شوند در یک نمایشگاه سالانه در میدان تایمز، نیویورک که زیبایی سلولها و نماد نزدیک بیماریها را به تصویر کشیده ارائه شد.

درمیان تصاویر برگزیده این نمایشگاه می توان به تصویری از یک سلول سرطان گردنه رحم اشاره کرد که در فرآیند تقسیم سلولی توسط دکتر مارکوس پوش از مرکز تنظیم و بیان ژنتی دانشگاه داندی گرفته شده است.

این تصویر نشان می دهد که همین فناوری تقسیم سلولی می تواند به درک دانشمندان در کار داخلی سلولهای انسانی کمک کند.

مطالب داغ: بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

جین استوت از دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا برنده کلی مسابقه " تصویربرداری سلولی سلامت 2012" بود که تصویری از نمای نزدیک سلولهای سرطانی تهیه کرده بود

این تصاویر نقش مهمی برای کمک به کشف داروهای جدید و تأثیرگذارتر به منظور درمان بیماریهایی چون سرطان ایفا می کنند.

این فناوری پیشرفته که از آن با عنوان میکروسکوپی با وضوح بالا یاد می شود، ساختارهای داخل یک سلول را که نقش مهمی در تقسیم سلولی دارد به صورت واضحتری نسبت به سایر سلولها نشان می دهد، اگرچه قطر آن تنها یک هزارم قطر یک موی انسانی است.


مطالب داغ: بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

این تصویر از بیماری هانتینگتون که توسط آنوشری بالاچاندران از استرالیا گرفته جایزه نخست را در مقوله تحلیل محتوا از آن خود کرده است

این فناوری از آن جهت خاص است که به محققان و دانشمندان این امکان را می دهد که جزئیاتی را در عالی ترین سطح ممکن مشاهده کنند.

دانشگاه داندی یکی از نخستین دانشگاه های دنیا است که در این فناوری تصویربرداری سرمایه گذاری کرده است.
سرطان گردنه رحم یازدهمین سرطان شایع درمیان زنان است و درمیان زنان کمتر از 35 سال این سرطان شایع ترین نوع سرطان به شمار می رود.


مطالب داغ: بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

تصویر سلول سرطانی گردنه رحم توسط مارکوس پوش از دانشگاه داندی
تصویربرداری از این سرطان سالانه جان 4500 نفر را نجات می دهد.
از برندگان جایزه این تصویربرداری سلولی جین استوت از دانشکده پزشکی ایندیانا در بخش میکروسکوپی بود که تصویر وی دربخش تمرکز سرطان جایزه گرفته است.

آنوشری بالاچاندران از استرالیا نیز جایزه اول را در بخش سلولهای بنیادین بیماری هانتینگتون دریافت کرده است.
بیماری هانتینگتون در دوره های میانسالی مورد توجه قرار می گیرد و متداول ترین علت ژنتیکی نوعی تشنج به نام داءالرقص محسوب می شود.


مطالب داغ: بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

تصویری زیبا اما مهلک از اچ آی وی، ناکامی پیشرونده سیستم ایمنی موجب عفونتهای فرصت طلب مهلک می شود


مطالب داغ: بیماریهای کشنده زیر میکروسکوپ

اختلالات عصبی که دربرگیرنده شرایطی چون رعشه، ضعف ماهیجه ای، هماهنگی ضعیف، از بین رفتم احساس، حمله، درد و سطح تغییر کرده هوشیاری است.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.