صفحه اصلي > آیتمهای روزانه و سرگرمی, مطالب داغ > مطالب داغ: مردی که نیمی از صورتش 20 سال پیرتر است

مطالب داغ: مردی که نیمی از صورتش 20 سال پیرتر است


12 تیر 1392. نويسنده: دلبر

مطالب داغ: مردی که نیمی از صورتش 20 سال پیرتر است

اين مرد «دیوید مك‌ایلوت» است كه شرح حالش در ژورنال پزشكی «نیوانگلند» منتشر شد؛ به‌عنوان مردی كه یك سمت صورتش66 ساله است و طرف دیگر 86 ساله. او خود شرح می‌دهد پوست یك سمت صورتش به‌مرور زمان ضخیم می‌شود و چین و چروك‌های وحشتناكی روی آن پدید می‌آید و در نهایت چاره‌ای نمی‌بیند جز اینكه به پزشك مراجعه كند.

دكتر معالج او می‌گوید: «این مرد ۲۸ سال راننده خودروی باركش بوده است و برخورد یك طرفه نور خورشید به سمت چپ صورتش باعث می‌شود به تدریج این تغییرات در پوست صورتش ایجاد شود چون UVA به راحتی از شیشه كناری ماشین عبور كرده و به تدریج این چروك‌ها را ایجاد كرده‌است، این نوع فرابنفش چندان پوست را نمی‌سوزاند ولی در عوض حسابی پوست را پیر می‌كند.»

این عكس شاید بتواند شما را متقاعد كند كه استفاده از ضدآفتاب تنها یك عمل آرایشی نیست بلكه برای سالم ماندن پوست باید به هر طریق از آن در مقابل آفتاب محافظت كرد كه این محافظت هم شامل كرم‌های ضد‌آفتاب می‌شود و هم محدود كردن مواجهه با آفتاب یا استفاده از كلاه‌های لبه‌دار. در مورد این بیمار خاص تشخیص سندرم «Favre–Racouchot» داده شد؛ سندرمی كه ناشی از آسیب دیدن پوست بدن با نور است كه «درماتوهیلوز» هم خوانده می‌شود .


بازگشت