صفحه اصلي > آیتمهای روزانه و سرگرمی, کتابخانه الکترونیکی > کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت

کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت


29 آبان 1392. نويسنده: Negin Bagherani


نخل و باروت – قاضی ربیحاوی


کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت


کتاب نخل و باروت متشکل از ۵ داستان کوتاه است که البته داستان اولش مکینه را میتوان داستان نیمه بلند هم گفت؛ داستان اعتصاب در تهران و بقیه داستان ها در آبادان و در سالهای منتج به انقلاب تا قبل از جنگ تحمیلی روایت میشوند.

درباره نویسنده:

ربیحاوی متولد ۱۳۳۵ در شهر آبادان و از داستان‌ نویسان جنوبی است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه اش را در آبادان گذراند. فعالیت ادبی خود را از سال ۱۳۵۸ بانوشتن قصه‌هایی برای کودکان آغاز کرد. در سال ۱۳۶۲ به حلقه‌ی نویسندگان مرتبط به هوشنگ گلشیری پیوست که میان اهل قلم به جلسه‌های پنجشنبه شهرت داشت. گزیده‌های "هشت داستان”، "کنیزو و چند داستان دیگر”و "پاگرد سوم” حاصل یک همکاری دوساله با این‌حلقه‌ی ادبی بود که میان اهل قلم به جلسه‌های پنجشنبه شهرت داشت. ازین سه گزیده، دو کتاب "کنیزو و چند داستان دیگر” و "پاگرد سوم”خمیر شد و هرگز نشر نیافت. قاضی ربیحاوی از سال ۱۳۶۴ به فیلمنامه‌نویسی روی آورد و سرانجام در سال ۱۳۷۴ به لندن مهاجرت کرد. از مهمترین مضامین داستان های وی پیش از مهاجرتش به لندن مضامین مربوط به جنگ و زندگی جنگ زدگان می باشد.

اولین اثر ربیحاوی به نام "مرداد پای کوره های جنوب” در سال ۱۳۵۸چاپ شد. از جمله آثار اوست: "خاطرات یک سرباز”، مجموعه داستان "نخل و باروت”، "جسد”، "یک روز مه گرفته”، "در کمپ آنها”، "ازین مکان”،”مواجهه”، نمایشنامه "سنگسار” و رمان”گیسو”. فیلم گلهای داوودی اثر رسول صدر عاملی بر اساس طرحی از قاضی ربیحاوی نوشته شده است. همچنین ربیحاوی با کمک شاپور قریب نوشتن فیلمنامه فیلم سایه های غم، به کارگردانی شاپور قریب در سال ۱۳۶۶ را بر عهده داشته است. در لندن از او مجموعه داستان "چهار فصل ایرانی "و رمان "لبخند مریم” منتشر شده است. رمان "پسران عشق”، اثر دیگری از او سال‌هاست که آماده‌ی انتشار است. وی نشریه ای آن لاین اثر را نیز منتشر کرده است.

کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت دانلود کتاب
کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت 1.36 مگابایت
کتابخانه: دانلود کتاب نخل و باروت www.majidakhshabi.comبازگشت