گپی با رضا رونالدو یا رونالدوی ایرانی

گپی با رضا رونالدو یا رونالدوی ایرانیگپی با رضا رونالدو یا رونالدوی ایرانی


- اتفاقاتی در اینستاگرام با رونالدو برایم افتاده که فعلا فاش نمی‌کنم
- اگر وارد لیگ یک یا لیگ برتر نشوم به ترکیه می‌روم
- مسی کمی چیپ است و تکلیفش با ظاهرش معلوم نیست! 

به تازگی در فضای مجازی و برنامه‌های مختلف تلویزیونی شاهد حضور پررنگ رونالدوی ایرانی هستیم. ۲۱ ساله و متولد تیرماه 1374 است و از ۱۸ سالگی توسط دوستان و اطرافیانش متوجه شباهت عجیبش به بهترین بازیکن جهان شد و همین امر او را به وادی فوتبال کشاند. مثل اکثر فوتبالیست‌ها از زمین خاکی‌های جنوب شهر به این عرصه رسید. از کودکی مستقل بار آمده و تقریبا از ۱۵ سالگی تنها زندگی کرده، از همان دوران هم کار می‌کرده و هیچ‌وقت کار را عار نمی‌داند. می‌گوید از روزی که آقای کی‌روش، مربی حرفه‌ای تیم ملی که در گذشته مربی خودِ رونالدو هم بود، با من عکس گرفت، خیلی انگیزه گرفتم و احساس کردم واقعا شباهت دارم.
بازیگر و مدل است و فوتبال را هم حرفه‌ای دنبال می‌کند؛ اما تصمیمیش درباره فوتبال خیلی جدی‌تر است. رونالدو را الگوی خود می‌داند. پیگیر تمام فعالیت‌هایش است و خیلی دوست دارد در زندگی غیرفوتبالی هم شبیه او باشد.
با رضا علیرضالو که دل نسبتا پری هم از اوضاع فوتبال دارد گپی زده‌ایم که به خواندنش دعوتید... با ما باشید.
تیم گفتگوی تصویری: مرضیه جعفری، بهراد رضازاده و سهند داداشی نسب.
این گفتگوی تصویری را در کانال رسمی آپارات و با عنوان زیروبم چهره‌ها (aparat.com/majidakhshabi) یا از طریق کانال زیروبم (https://t.me/zirobamonline) دریافت نمایید.

- از فضایی که زندگی کردید و اتفاق‌هایی که در این مدت برایتان افتاده بگویید تا برسیم به کریس رونالدو... چه گذشت؟
سخت گذشت. من همیشه به پیشرفت فکر کردم، به این فکر نکردم که من نمی‌توانم. خدا را شکر توانستم و به اینجا رسیدم و تلاش می‌کنم به جاهای بالاتر برسم.

- از بچگی عاشق چه کسی بودید و چطور شد فوتبالی شدید؟
از بچگی عاشق رونالدینیو بودم و بعد رونالدو برزیلی. قبل اینکه رونالدو بخواهد مطرح شود، بیشتر بازی آن‌ها را نگاه می‌کردم و بازی‌های برزیل را نیز خیلی می‌دیدم. آن زمان بازی شوچنکو و نِد وِد که بازیکن یونتوس بود را خیلی دوست داشتم تا اینکه رسیدم به کریس رونالدو.

- یادتان است چه زمانی با کریس رونالدو آشنا شدید؟
سالی که به منچستریونایتد رفت.

- از چه زمانی فهمیدید شبیه‌شان هستید؟
دو-سه سال است که فهمیدم، یا دوستانم می‌گفتند و یا زمانی که لیگ تهران بازی می‌کردم خیلی‌ها حتی داورها می‌گفتند چهره‌ات شبیهش است. آن زمان سنم هم کم بود و کاری هم نکردم که چهره‌ام به ایشان شباهت پیدا کند؛ ولی هرچقدر سنم بالاتر رفت، چهره‌ام پخته‌تر شد و بیشتر شباهت پیدا کردم.

- مدل موها چطور؟
مدل موها را هم می‌زنیم دیگر! 

- شبیه ایشان می‌زنید؟
بله چون این شباهت وجود دارد، مدل موها را این‌طور می‌زنم، اگر نبود که نمی‌زدم.

- بینی‌تان در دعوا شکسته یا فوتبال؟
در فوتبال شکسته، موقعی که پریدم هِد بزنم، گلر با مشت گذاشت توی صورتم؛ چون موقع هِد زدن توپ را ندیدم و آفتاب به چشمم می‌خورد و بعد دیدم روی زمین هستم و بیهوشم.

- چطور شد وارد فوتبال شدید؟ همه از زمین‌خاکی شروع کردند شما چطور؟
من هم از زمین‌خاکی شروع کردم. بعضی‌ها می‌گویند در سن ما زمین‌خاکی نبوده؛ ولی من از زمین‌خاکی‌های پایین‌شهر شروع کردم که بعد رسید به چمن مصنوعی و کم‌کم بالا آمدم.

- اصالتا کجایی هستید؟
ترک زنجانم.

- الان جایی بازی نمی‌کنید؟
متاسفانه پارسال دانشگاه کمی اذیتم کرد.

- چرا اذیت شدید؟
دانشگاه را ثبت‌نام کردم، به من گفتند اسمت وارد سایت شود، گواهی‌ات را می‌دهیم. آن زمان می‌خواستم با سیاه‌جامگان قراداد ببندم، دانشگاه گواهی‌ام را نداد و عقب انداخت و می‌گفت باید تسویه کنی. من کل شهریه دانشگاه را داده بودم، تسویه کلی هم کردم؛ اما باز گفتند بعد از یک ماه گواهی‌تان را می‌دهیم. باز هم صبر کردم؛ اما نشد. نیم‌فصل دوم بود که با آقای سعید رمضانی به راه‌آهن آمدم. آن زمان هم دوباره آمدم دانشگاه ثبت‌نام کنم که مجدد یک‌سری نگذاشتند.

- رشته تحصیلی‌تان؟
تربیت بدنی.

- نظر مربی‌هایی که در رده‌های پایین‌تر با آن‌ها کار کردید، راجع به فوتبال شما چیست؟
آن‌ها نظرشان خوب است. من خیلی سختی کشیدم. بعضی‌ها فکر می‌کنند من در نازونعمت بزرگ شدم و خودم را عمل کردم که شبیهش بشوم؛ ولی این‌طور نبوده! من روی پای خودم ایستادم، از بچگی همین‌طور بودم.

- کار می‌کردید؟
کلا کار می‌کردم و هیچ موقع هم کار کردن را عار نمی‌دانستم. کار می‌کردم و تمرینم را هم انجام می‌دادم.

- در چه پستی بازی می‌کنید؟
هافبک چپ و راست هستم و جفت‌پا.

- خودتان را چگونه به مردم شناساندید؟
با اینستاگرام. عکس‌هایم را گذاشتم و بعد دیدم یک‌سری از مخاطبین خارجی گفتند که خیلی شباهت دارید. با گذشت زمان، هرچه سنم بالاتر رفت بیشتر شباهت پیدا کردم. اصلا نرفتم گونه بگذارم و غیره. اولین بار آقای کی‌روش با من عکس گرفت و این بیشتر به من انگیزه داد.

- آقای کی‌روش از شما خواست که عکس بگیرید؟
یکهو من را دید و گفت بیا داخل اتوبوس، من هم با تعجب رفتم. به من گفت چقدر به رونالدو شباهت داری! بازی ایران و ترکمنستان قبل از جام جهانی بود که با من عکس گرفت. من خیلی خوشحال بودم، چون کی‌روش مربی خود رونالدو در پرتغال و هم در منچستریونایتد بود. به‌خاطر همین موضوع با خودم گفتم چون مربی‌اش بوده حتما یک چیزی دیده و الکی نمی‌گوید و این شد که همین مسیر را ادامه دادم تا اینکه به من پیشنهادهای تبلیغاتی و یک‌سری کارهای مدلینگ شد و انجام دادم.

- الان شغلتان چیست؟
هم مدل هستم، هم فوتبال بازی می‌کنم و هم پیشنهاد بازیگری دارم.

- کدامشان برای شما جدی‌تر است؟
خیلی دوست دارم هر سه را با هم داشته باشم؛ ولی خودم این‌طور مطمئن‌تر هستم که هم‌زمان نمی‌توانم با هر سه کار جلو بروم. سعی می‌کنم بیشتر در فوتبال باشم و یک درصدی هم بازیگری. برای عید یک برنامه طنز داشتیم که قرار بود بهمن‌ماه فیلم‌برداری شروع شود و ایام عید از شبکه سه پخش شود؛ ولی متاسفانه فعلا عقب افتاده است.

- چقدر سعی کردید زندگی‌تان شبیه کریس رونالدو باشد؟
خیلی زیاد.

گپی با رضا رونالدو یا رونالدوی ایرانیگپی با رضا رونالدو یا رونالدوی ایرانی


- چقدر به‌خاطر این شباهت ردتان کردند؟
من بازیکنی هستم که دوست دارم از فوتبالم لذت ببرم. نمی‌خواهم تفریحی بازی کنم؛ چون فوتبال در ذات من است و واقعا دوستش دارم. گاهی می‌شنوم که می‌گویند فلانی چون شبیه رونالو است، آمده تست بدهد!

- دوست دارید شبیه رونالدو هم بازی کنید؟
من شبیهش بازی نمی‌کنم. رونالدو زمانی که در منچستریونایتد بود الگوی من بود. من سبک بازی داگلاس کاستا، نیمار و رونالدو را دوست دارم و می‌بینم. خودم یک بازیکن فانتزی هستم و بیشتر نمایشی بازی می‌کنم؛ ولی در اختیار تیم هستم. بعضی‌ها می‌گفتند چرا این حرکت را می‌زنی؟ مربی می‌گفت بیا بیرون! حالا شبیه رونالدو هستی باید ادای او را در بیاوری؟ و من می‌گفتم ادای چه؟ من چند سال است که دارم این‌طوری بازی می‌کنم، اگر نمی‌خواهید بگویید نمی‌خواهم، چه مشکلی دارید!

- با همین استایل و قیافه برای تمرین می‌روید؟
قبلا همین‌طوری می‌رفتم؛ ولی بعد از آن موقعی که سر تمرین می‌رفتم هیچ کاری نمی‌کردم، حتی موهایم را هم درست نمی‌کردم. موقع تمرین می‌گفتند استایل او را بازی نکن! می‌پرسیدم برای چه؟ چرا بازی نکنم؟ من این را بلد هستم! شما به مسی بگویید پاس ندهد یا به رونالدو بگویید دو تا کاشته آن مدلی نزند! به نیمار بگویید حرکت نمایشی نزند، مگر چنین چیزی می‌شود؟! هر کسی هر توانی دارد را باید نشان بدهد.

- چه موقع با کریس رونالدو سلفی می‌گیرید؟ برنامه‌ایی دارید که ایشان را ببینید؟
بله ان‌شاءالله. یک اتفاق‌هایی در اینستاگرامم افتاده؛ ولی فاش نمی‌کنم (با لبخند).

- از لحاظ درآمد به جایی رسیده‌اید که بتوانید سبک زندگی و لباستان را به رونالدو نزدیک کنید؟
بله خدا را شکر جایی که کار می‌کنم و برای عکاسی می‌روم از لحاظ لباس تامین می‌شوم. به‌جز این پولی که می‌گیرم، هر لباسی که مدنظرم باشد و رونالدو می‌پوشد، اگر آنجا باشد برمی‌دارم.

- این سِتی که اکنون تن شماست چطور؟
سِت خودم است. سعی می‌کنم یک‌سری از تیپ‌هایم مثل ایشان باشد. من خودم بیشتر دوست دارم کلاسیک بپوشم و تیپ بزنم. خیلی کم تیپ اسپرت می‌زنم.

- مسی و رونالدو دچار یک چالشی شدند که رسانه‌های اسپانیا به آن دامن زدند، شما با مسی ایرانی ما تا حالا درگیر شده‌اید؟
خیر رضا یکی از دوستان خوب من است، ما این‌طوری نیستیم. از خود مسی بهتر است؛ ولی فوتبال بازی نمی‌کند و فقط شباهت دارد.

- راجع به ایشان کمی برایمان صحبت کنید.
در یکی-دو تا از دعوت‌ها همدیگر را دیدیم و کمی صحبت کردیم و با هم آشنا شدیم. در کل پسر خوبی است، شخصی نیست که بچگانه رفتار کند و خودش را بگیرد.

- ایشان هم سعی دارد همین راهی که شما رفته‌اید را دنبال کند؟
نمی‌دانم. تابه‌حال چیزی نپرسیده است. من اولین بار بود که ایشان را دیدم.

- مسی از نظر سرمایه و پول با رونالدو فرقی ندارد؛ اما زندگی‌اش زرق‌وبرق رونالدو را ندارد، چرا؟
رونالدو از لحاظ مالی خیلی از مسی بالاتر است.

- چرا؟
من کسی نیستم که بخواهم از مسی صحبت کنم؛ ولی از نظر شخصی که فوتبال را پیگیری می‌کند مسی یک خرده‌چیپ است. از لحاظ ظاهری و لباس خیلی بد لباس می‌پوشد، موهایش را رنگ می‌کند و ریش می‌گذارد. تکلیفش با خودش مشخص نیست.

- از زندگی رونالدو چه چیزی را می‌دانید که شاید دیگران نمی‌دانند؟
مستندش هست و من این مستند را شاید روزی سه-چهار بار نگاه می‌کنم یا شاید هم پنج بار.

- چند دقیقه است؟
تقریبا دو ساعت و خرده‌ای.

- برایتان تکراری نیست؟
خیر. سعی می‌کنم جزئیات کارها و حرکت‌هایش را یاد بگیرم.

- چه چیزهایی یاد گرفتید؟
برخوردش. بعد از اینکه از جام‌جهانی حذف شدند، ال‌کلاسیکو بازی می‌کند، فکرش در ال کلاسیکو است که چه‌کار بکند و بعد ال‌کلاسیکو را می‌برند و طلا را می‌گیرد که داستانش خیلی خوب است، حتی روز تولدش را می‌بینم. موقع تماشای فیلم به زمانی که در خانه است، به ساعت و حتی به دو نقاشی موجود در خانه‌اش هم نگاه می‌کنم. نه تنها رونالدو، بلکه همه فیلم‌ها را این‌طور نگاه می‌کنم. خیلی پیگیر هستم و دوست دارم همه چیز را یاد بگیرم.

- فوتبال را چگونه می‌خواهید ادامه دهید؟
می‌خواهم فوتبال را حرفه‌ای دنبال کنم.

- شما نهایتا تا پانزده سال دیگر می‌توانید فوتبال بازی کنید. بعد از بیست سال، چهل سال فرصت دارید، می‌خواهید چه‌کار کنید؟
خیلی حرفه‌ای دارم فوتبال را دنبال می‌کنم، تابستان تستم را می‌دهم. حالا یک‌سری‌ها تست می‌دهند لیگ یک یا برتر، فرقی نمی‌کند. اگر اکی شد قراردادم را می‌بندم و اگر نشد می‌روم.

- کجا می‌روید؟
یک مدت به ترکیه می‌روم تا ببینم شرایط آنجا، باشگاه‌ها و قراردادش چگونه است.

- دوستانی چون مهدی طارمی، رامین رضاییان و سجاد شهباززاده برای شما درس نشده که رفتند و برگشتند؟
درست است؛ ولی برای من، چهره‌ام یک امتیاز است. وقتی مدیرعامل باشگاه ترکیه عکسم را دیده بودند خیلی مشتاق بودند و گفتند حتی پنجاه درصد هم بازی بلد باشی، ما شما را می‌خواهیم، بیا اینجا آن‌قدر کار می‌کنیم تا حداقل بازیکن معمولی بشوی. آن‌ها بازی من را ندیده‌اند. رونالدو الان 32 سالش است و نهایتا تا 35 سالگی می‌تواند بازی کند. اینکه یکی شباهت رونالدو را داشته باشد و فوتبال بلد باشد، نه اینکه بگویم در سطح ایشان هستم؛ اما خیلی‌ها دوست دارند در تیم‌شان بازی کنند یا حتی روی نیمکت بنشینند؛ ولی من بازیکنی نیستم که روی نیمکت بنشینم.

- واکنش مردم وقتی شما را می‌بینند؟
قبلا برایشان جالب بود و می‌گفتند شبیه رونالدو است، الان دیگر می‌گویند رضا رونالدو، بعد از یک مدت می‌گویند آقای رضا فلانی! و بعد از یک مدت دیگر هم می‌شویم پیش‌کسوت (با لبخند). 

- فکر می‌کنید در بازیگری موفق شوید؟
نمی‌دانم.

- تابه‌حال امتحان هم کرده‌اید؟
خیر اصلا امتحانش نکردم. یکی-دو بار تئاتر بازی کردم.

- چه سالی؟
یک‌سری در مدرسه بود و یک‌سری هم هشت ماه پیش بود که تئاتری با اشکان درویش کار کرده بودیم؛ ولی من به شخصه واقعا نمی‌توانم تئاتر کار کنم.

- بالاخره یک کاری را اعتراف کردید که نمی‌توانید... 
خب کاری را که نمی‌توانم انجام بدهم می‌گویم. آن‌هایی که تئاتر بازی می‌کنند فوق‌العاده حرفه‌ای هستند. فیلم سینمایی خیلی راحت‌تر است چون جلوی دوربین است؛ اما تئاتر زنده است و خیلی استرس دارد.

- حرف یا سخنی که دوست دارید برای مخاطبین زیروبم بگویید؟
این را به آن‌هایی که می‌خواهند به دیگران کمک کنند می‌گویم؛ به بیماران ای‌بی کمک کنند. من خودم به شخصه موقع نگاه کردن به عکس‌هایشان گریه‌ام گرفت؛ چون بدنشان تاول می‌زند، زخم‌هایشان، زخم‌های خیس است که نمی‌توانند شب‌ها بخوابند. این‌ها خرجشان خیلی بالاست. شخصی هست که فقط روزی یک میلیون تومان باید پول باندی باشد که روی بدنش می‌گذارد. من این‌ها را که می‌بینم نمی‌توانم طاقت بیاورم.


1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.