لاک ناخن ، خطر لاک ناخن برای زنان باردار ، طلاء الأظافر ، تشوه الجنين ، تحذير طبي سایت رسمی مجید اخشابی
تحذير طبي: طلاء الأظافر يسبب تشوه الجنين
حذرت هيئات صحية من احتواء طلاء الأظافر على مادة خطيرة تدعى "toxic trio" قد تتسبب بتشوهات لدى الأجنة عند مستخدماتها من الحوامل...وحذرت ولاية كاليفورنيا شركات طلاء الأظافر من الكذب بشأن خلوّها من هذ المواد، حيث اكتشفت وجود المادة في 25 صنفا يُتاجر به في الأسواق الأمريكية.
وترمز كلمة "توكسيك تريو" إلى 3 مواد كيماوية هي "توليوين" و"ديبوتيل فثالايت" و"فورمالديهايد". ويؤدي التعرض لهذه المواد الثلاثة إلى مشكلات في مراحل تطور الجنين والربو وأمراض أخرى.
وكشفت الهيئة أن العاملات في مجال طلاء الأظافر هن الأكثر عرضة للإصابة بهذه الأمراض، وفق ما نشرت صحيفة "نيويورك دايلي".
وكان الاتحاد الأوروبي قد منع استيراد وتصنيع طلاء أظافر يحتوي على أي من الثلاثي السام.

هشدار پزشکی: لاک ناخن یکی از دلایل نقص جنین

هیئت سازمان بهداشت زنان باردار را از مصرف لاک ناخن برحذر داشت ، به این دلیل که در لاک ها ماده ای سمی "سمی سه گانه" موجود است که مصرف آن برای زنان باردار مضر بوده و ممکن است نقص هایی را در جنین ایجاد نمایند .
و همچنین دولت کالیفرنیا شرکت های لاک ناخن را از گفتن دروغ برحذر داشت . شرکت هایی که عنوان می کردند این ماده در لاک های ناخنی که آنها تولید می کنند نمی باشد در صورتی که در 25 نمونه ی اقلامی که داد و ستد می کردند این ماده یافت شد .
مخفف کلمه ی این سم سه گانه : توکسیک تریو ، است که از سه ماده شیمیایی : فرمالدئید : " فرمالدئید ، گازی با بوی تند است. این ترکیب سادهترین عضو گروه آلدئیدها بوده ، فرمول شیمیایی آن HCHO است. " ، دی بوتیل فنالات ، " این ماده شیمیایی كه از مشتقات نفتی است " و تولوئن ، " تولوئن از گروه تركيبات آروماتيك است و به عنوان يك ماده¬ي اوليه و همچنين حلال شيميايي كاربرد دارد "، تشکیل شده است . قرار گرفتن جنین در برابر این مواد باعث بیماری های گوناگون از جمله : نقص در رشد طبیعی و آسم برای جنین خواهد بود . با توجه به نوشته روزنامه " نیویورک روزانه " : بانوانی که در معرض استفاده و کار با این ابراز قرار داشتند و باردار بوده اند دچار این چنین مشاکلی شده اند و بیماری هایی برای جنین های آنها پیش آمده است .
از اینرو ، اتحادیه اروپا ، از واردات و تولید انواع لاک هایی که این مواد سه گانه در آنها موجود می باشد جلوگیری به عمل آورد .

گرد آوری و ترجمه : امیره اشرف الدینی

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.