علی معلم: مدتي است كه دوستي‌ها در جامعه فراموش‌شده است

زهرا كشوري: هنرمندان فارغ از بهانه‌هاي هميشگي و صنفي در سالن اجلاس سران جمع شدند تا نخستين جشن بزرگ هنرمندان با نام درخت دوستي برگزار شود. هرچند حضور سرزده «اسفنديار رحيم‌مشايي» رئيس دبيرخانه جنبش غيرمتعهدها، آن را به يكي از رسمي‌ترين مراسم با حاشيه زياد تبديل كرد. اما جشن درخت دوستي با اجراي برنامه موسيقي گروه راز و نياز به خوانندگي و سرپرستي سالار عقيلي آغاز شد، قطعه «بهار دلنشين» به عنوان بخش نخست برنامه اجرا شد.

سپس علي معلم - تهيه‌كننده و روزنامه‌نگار سينمايي - كه عهده‌دار اجراي اين مراسم بود، جشن درخت دوستي را با شعر «ياري اندر كس نمي‌بينم/ ياران را چه شد...» آغاز كرد.

مجيد اخشابي دبير جشن نيز با بيان اينكه خوشحال هستيم كه هنرمندان فارغ از هر سبك و رشته‌اي امشب دور هم جمع شده‌اند، گفت: «انگيزه برگزاري اين جشن وقتي آغاز شد كه شاهد بوديم هنرمندان همواره بدون بهانه دور هم‌زماني جمع مي‌شدند كه يكي از هنرمندان را از دست مي‌داديم.» به گفتة اخشابي ايده برگزاري اين جشن به نهادهاي مختلفي داده شد و در نهايت مورد حمايت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري قرار گرفت و فاصله بين تصويب و برگزاري اين جشن تنها 10 روز بود. اخشابي با اشاره به اينكه امشب همه ما به احترام هنر و دوستي زير درخت دوستي گرد آمده‌ايم، گفت: تلاش داريم تا همواره هنرمندان را براي همدلي، همزباني و رشد و تعالي هنر ايران دور هم جمع كنيم.

خوشحاليم كه امروز ميزبان شما هنرمندان هستيم و افتخار مي‌كنيم كه اين جشن مزين و متبرك به موي سپيد عزيزاني است كه يك عمر با عزت و افتخار در اين عرصه حاضر شده‌اند. جمشيد مشايخي، داوود رشيدي، حميد سبزواري و همه عزيزاني كه با آبرو هنر اين سرزمين را آبياري كرده‌اند. اخشابي گفت: «بسيار خوشحالم كه همه هنرمندان فارغ از رشته، سبك و ايده گردهم جمع شده‌اند تا شبي به يادماندني را رقم بزنيم و تشكر مي‌كنم از هنرمنداني كه با حضور خود اين جشن را پربارتر كرده‌اند. ما همه زير درخت دوستي گرد آمده‌ايم تا فارغ از رشته و ايده، شب خوبي را رقم بزنيم.

از اهالي رسانه تشكر مي‌كنم كه در اين مدت به ما لطف داشتند و با انعكاس اخبار اين جشن ما را ياري رساندند و از حاميان اين مراسم نيز كمال تشكر و قدرداني را دارم.»


علي معلم هم با بيان اينكه دوستي‌ها مدتي است كه در جامعه فراموش شده، گفت: شايد بي‌اخلاقي و سوءرفتارهايي پيدا كرده‌ايم.

اميدوارم تكه‌اندازي‌ها كمتر شود و رفاقت‌ها بيشتر از اين شود. جمشيد مشايخي بازيگر سينما و تلويزيون ايران كه در ميان تشويق حضار روي سن آمد گفت: «شه و شاهزاده ماندني نيست اما هنر و هنرمند جاودانه است. افتخار بزرگي براي من اين است كه اول ايرانيم و بعد مسلمان.»

«داوود رشيدي» بازيگر سينما وتلويزيون هم با بيان اينكه اين روزها سينما حال و روز خوشي ندارد و به خواب لاك‌پشتي فرو رفته است، اظهار اميدواري كرد كه با همت سينماگران اين سينما از خواب لاك‌پشتي بيدار شود.در نهايت هم مجيد اخشابي اظهار اميدواري كرد كه اين جشن به احترام روز طبيعت همه ساله ادامه داشته باشد. در اين برنامه تمبر يادبود هنرمنداني چون جمشيد مشايخي، داوود رشيدي، ژاله علو، علي نصيريان، محمدعلي كشاورز و... رو نمايي شد. در پايان اين مراسم به هنرمندان دعوت شده يك نهال اهدا شد.

0
0
0
0 نفر

2 نظر

  1. متشکرم که بدون هیچ کم و کاستی جان مطلب را بیان کردید ممنون ...

  2. کاش میتونستم بیام.متأسفانه نرسیدم که بیام.اما دلم اونجا بود

    کاش میتونستم بیام.متأسفانه نرسیدم که بیام.اما دلم اونجا بود
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.