صفحه اصلي > آیتمهای اختصاصی / نشریات سایت > کوچه باغ سایت 6

کوچه باغ سایت 6


30 خرداد 1395. نويسنده: fereshteh akhavan

 


سخن را کنم آغاز به تسبیح خداوند تبارک و تعالی... که غفور است و رحیم است، صبور است و نصیر است
رئوف است و کریم است، قدیر است و قدیم است... خدایی که بسی نعمت سرشار به ما آدمیان داده
گوهر های گران داده، سر و صورت و جان داده...تن و تاب و توان داده، رخ و روح و روان داده
زِ آفات امان داده و توفیق بیان داده ... و اینها پی آن داده که از شکر عطا و کرمش چشم نپوشیم
و زِ هر غم نخروشیم و زِ هر درد نجوشیم... و تکبر نفروشیم و می از ساغر توحید بنوشیم
و بکوشیم که تا از دل و جان شکر بگوییم، عنایات خداوند مبین را

دوستان و همراهان عزیز ســـلام
سلامی به زیبایی عشق، به نرمی ابریشم مهربانی، به وسعت تبسم زندگی ،به امتداد آسمان مهرورزی و به بلندای افق نگاه زیباتون
حالتون چطوره؟طاعات و عباداتتون مورد قبول درگاه حق.. ان شاءلله که خوب و خوش و سلامتین و چتر رحمت خداوند همواره بر سرتون مستدام
بهار داره با مهربونی جای خودش رو به تابستان میده... امیدوارم در کنار عزیزانتون تابستانی گرم و پر مهر در انتظارتون باشه... همه مون تو زندگی منتظر اومدن یه لحظه های خاصی هستیم، شما رو نمیدونم اما من دلم روشن است، به تمام اتفاق های خوب در راه مانده..به تمام روزهای شیرین نیامده، به لبخندی که یک روز بر دلمان مینشیند، به اجابت شدن دعاهایمان، به برآورده شدن آرزوهایمان، به محو شدن غم های دیرینه مان، من دلم روشن است روزی از راه میرسد و ما برای یک روز هم که شده، آنچنان که باید زندگی میکنیم، من دلم روشن است...
دوست من، این قانونه زندگیه: اگه مثبت فکر کنیم صدا تبدیل به موسیقی میشود، حرکت تبدیل به رقص، لبخند تبدیل به خنده و زندگی تبدیل میشود به جشن...
گاهی متفاوت باش ، بخشش را از خورشید بیاموز که ترازویی ندارد...سبک و سنگین نمیکند، جدا نمیسازد و فرقی نمیگذارد، به همه از دم روشنایی میبخشد...محبت را بی محاسبه پخش کن، دروازه های قلبت را به روی همه بگشا و باور داشته باش خدایی که در این نزدیکیست بهترینها را برایت رقم زده است. امروز به احترام زندگی مهربان بمانیم، هر جا قلبی مهربان در حال تپیدن است، بهشتی زیبا آنجا در حال روییدن است

خب پس با قلبی مهربان شروع میکنیم گردش علمی تفریحی این ماه رو..با ما همراه باشین:

کوچه باغ سایت 6


جناب آقای دکتر مجید اخشابی
از برنامه های زیبایی که استاد اخشابی در ماه اخیر شرکت داشتند: برنامه ی کتاب باز، منجی ظهور و دو ویژه برنامه ی رمضانی شیدایی و دعوت بود.
یه مصاحبه ی رادیویی و اجرای زیباشون در ویژه برنامه ی اسنوا هم به لطف دوستان رو سایت قرار گرفت، مصاحبه ی تصویریشون با زیر و بم رو هم حتما تماشا کنین...استاد مهربانمون همچنین با پــیام های هفتگی آموزنده، شاخه نبات و غزل خوانی و همچنین با به اشتراک گذاشتن تجربه ی مــوتورسواریشون، دیدارشون با عمو حسن خوش مشرب، هـنر یکی از دانشجوهاشون و انتشار آهنگ بسیار زیبای ماه دل آرا هوادارانشون رو همراهی کردند، به افتخارشون
بریم سراغ بخش خاطره بازی:
اینبار میخوام دعوتتون کنم به دیدن دوتا از برنامه ی استاد که تقریبا 10 سال پیش پخش شد: صندلی داغ و مسابقه ی 101 نفر !! !!( یه حس خیلی جالبی داره وقتی دیدین میفهمین )
در ماه مبارک رمضان هستیم و همونجور که میدونین صدای دلنشین استاد تقارن زیبایی با این ماه داره، دیدن کلیپ رمضان در آیینه مجید اخشابی کاری از گروه همنوا در این ماه مبارک خالی از لطف نیست.
خب درسته که الان تو فصل تابستان هستیم ولی برای تنوع شما رو دعوت میکنم به خوندن اولین بخش پرسه های پاییزی که مصاحبه ای پاییزی هست با استاد گرامی به قلم بانو کشاورز عزیز :smiley16: ( اینجوری کمتر هم احساس گرما میکنین ) آخـِی الان میخواین بقیه شو هم بخونین؟ خب باشه از اونجایی که من خیلی مهربونم بهتون میگم، اینم قسمت بعدی پرسه های پاییزیبانو فرشی نوراللهی، از داستان شهادت درخت برامون گفتن و از آموزش طراحی چهره و نقاشی با اعداد ( یعنی الان تابستون باشه...اوقات فراقت باشه این بخش نقاشی خیلی میچسبه )
"شاد زی با سیاه چشمان شاد...که جهان نیست جز فسانه و باد" این قسمتی از یکی از شعرهای رودکی سمرقندی هست. با خانم نوراللهی همراه باشین تا با شعرای دیگه مثه کسایی مروزی و خواجه عبدالله انصاری آشنا بشین و همچنین بدونین ضرب المثل پته اش روی آب افتاد از کجا میاد؟؟!بانو هژبرالساداتی از آداب و شرایط روزه در ماه مبارک برامون گفتن و تصاویر و عکس نوشته هایی مرتبط با این ماه رو برامون گذاشتن. تو بخش هنری نحوه ی ساخت جای نخ و سوزن رو آموزش دادن . برای پاسیو یا حیاط تون دنبال طرح شیک میگردین؟ پس با پریسا خانم همراه باشین که کلی ایده در این زمینه براتون آوردن.بانو مرادی، از اثرات مفید پیاده روی، بهترین زمان دوش گرفتن و از باید و نباید های مهم در ملاقات اول برامون گفتن. آیا میدانید اگر به یک رستوران در ژاپــن بروید ، متوجه خواهید شد که مردم به اندازه ای که نیاز دارند غذا میخورند، بدون هیچ زباله و اصرافی ؟ آیا میدانید در چند سال گذشته شاهد افزايش استفاده از قرص ریتالین در جوانان ايراني و به ویژه دانشجويان در شب‌هاي امتحان بوده‌ایم؟ از عوارض ریتالین خبر دارین؟ آیا میدانید اگر یک سوسک انسان را لمس کند سریعاً به یک جای امن می‌رود و خودش را تمیز می‌کند! آیا میدانید جوشاندن چند باره ی آب برای ســلامتی مضر است؟ با خانم مرادی همراه باشین تا هم این دانستنی های جالب و کاربردی رو به اطلاعات عمومیتون اضافه کنین و هم دعاهای هر روز ماه مبارک رمضان رو بخونین ..در ضمن یک ذهن منفی هیچوقت بهت یک زندگی مثبت نمیده , ذهنت رو مدیریت کن و بیشتر با رازهــای روانشناسی آشنا شو...لطفا !با بانو فروتن همراه میشیم:
یه ماه رمضون دیگه هم از راه رسید، طاعات و عباداتتون قبول باشه، امسال خداروصد هزار مرتبه شکر توفیق داشتیم که تونستیم ختم صلوات داشته باشیم. هنوز هم ادامه داره، شما هم هنوز فرصت دارین که با ما همراه بشین. خب حرف از ماه رمضون شد و افطار و سحری ها دوباره به راه هست. فقط حواستون به برنامه غذاییتون باشه که همه چیو با هم نخورین آروم و کم خوردن بهترین کار تو این ماه مبارک هست.
کم کم تابستون داره از راه میرسه و شروع مسافرته. ما هم می خوایم شهرها رو معرفی کنیم تا شما هم انتخاب راحت تری داشته باشین. برای اولین شهر یه کوچولو پارتی بازی کنیم به نظرتون؟ :fellow: بالاخره حق آب و گل دارن و خودشون صاحب خونه هستن. یکی از گزینه هاتون می تونه شــهسوار باشه، برین ببینین کجاست که استاد اینقدر با عشق ازش حرف می زنن!
تا حالا شنیدین گیاه گـــاز بگیره؟ تو این دنیا گویا همه چی امکان پذیره. راستش از این ور و اون ور می شنویم که نسل ماها از تاریخ فاصله گرفته. برای پیشگیری از این مشکل بیایم مطالعه و دانسته هامونو بالا ببریم و بیشتر کنیم. یکیش اینکه بدونیم تو ایران در قدیم چه جوری ازدواج می کردن؟منم که مثله همیشه با خوشمزه ها اومدم این دفعه حقیقتش کمی عذاب وجدان دارم! خب ماه رمضونه یه موقع دلتون میخاد! اگه واسه مهموناتون درست کردین و همه ازتون تعریف کردن بیاین بگین تا من از بار عذاب وجدانم کم بشه
خب آموزش تهیه انواع شیرینی و دسر و انواع فــرنی در ماه رمضان رو براتون دارم و اینکه چه نوشیدنی هایی مناسبه در این ماه؟
یه تاپیک لواشکی هم زدم آموزش تهیه کلی لواشــک ترش و خوشمزه رو براتون گذاشتم و همچنین آموزش تلفظ لغات با فنوتیک که امیدوارم براتون مفید باشه.راستی تو این ماه مبارک ختم دسته جمعی قرآن هم با کمک دوستان تو سایت در حال اجراست، شما هم میتونین در این طرح معنوی شرکت کنین.

با سپاس از همکاران عزیزی که ما رو در ساخت این شماره یاری دادن و همچنین شما دوستان عزیز که ما رو با نگاه پرمهرتون همراهی کردین سوالات،نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در این ماه مبارک ما رو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارین، التماس دعا.
و سخن پایانی اینکه:
امروز اگر کسی گره ای دارد و تو راهش را میدانی، سکوت نکن!
امروز اگر دستت به جایی میرسد کاری کن، امروز معجزه ی زندگی دیگران باش... بی شک فرد دیگری معجزه ی زندگی تو خواهد شد.
زندگیتون پر از مهر و معجزه الهی...در پناه مهر قادر متعال...یا علی


بازگشت