وقت اضافه

24 مرداد 1394   صبا خایانی   نوشته های کاربران, مطالب و مقالات   2 نظر   906 بازدید   |

وقت اضافهوقت اضافه


بعضی وقت ها از وقت اضافه می‌گوییم از اینکه حالا وقت ندارم یا امروز دیگه گذشت، امشب تلف شد، روزای دیگه هم هست یا شبای دیگه ام تو راهه خلاصه خیلی از اوقاتمان را وقت اضافه می نامیم.

روزهایی که بی حوصله حاضر می شویم ساعت ها بی فایده ترین موجود این کره خاکی باشیم و حتی تفکر و اندیشیدن به آنچه که هستیم را پس میزنیم و یا شب هایی که با فکرهای عجیب و بی فایده لذت خواب را از دست می دهیم و حتی درنگی زیر آسمان شب و خلوت ولوله ها را در دورترین نقطه ذهن فراموش می کنیم، ثانیه ها و حتی ساعت ها را وقت اضافه لقب می دهیم.

این وقت ها غافل می شویم از ساده ترین راه که همان تفکر آزادانه و مخلصانه است ساده ترین راهی که در صورت معطر شدن با یاد معبود کمندهای زمینی را از دست و پای جان باز می کند و درکی به آدمی هدیه می دهد که در توشه راه بی نهایتش، یکی شدن بیشتر با معبود را به ارمغان می آورد.

اگر وقت های اضافه را با لذت پذیرفتن همدیگر، هر آنچه که هستیم یا لذت خوابی عمیق، دیدن بوستانی گل یا باغی آباد، نگریستن به کویری پهناور و یا دریایی آرام پر کنیم و مشغله های تنش آفرین که تنها موجب نفاق و دشمنی می شود را از یاد خواهیم برد و دم از من زدن هم از میان خواهد رفت، همه لذایذ به وسعت ذهن و شعور و در نهایت به شوقی از حضور بی انتهای معبود منتهی می شود و آن موقع است که اهمیت وقت هایی که اضافه نام نهاده ایم مشخص می شود.

معبود حتی ثانیه های آخر را هم دقیق حساب می کند و هر مسافر را زمان دقیقی که با حساب کتاب عالم ماده سنجیده می شود مهلت میدهد و اگر زمان اضافه ای در کار بود حتما در نظر گرفته می شد و مهر بی نهایتش تلف شدن ثانیه ای از حرکت رو به تعالی روحی که در این قشر دمیده شده است را قبول نمی کرد.

2
2
0
2 نفر

2 نظر

 1. سلام
  سپاس....
 2. این روزهااا ذهـــن ها آشــفـــتــه . . .


  خــواب هــا پــریــشــان . . .

  خــنــده هــا فــتــوشــاپــی . . .

  درد و دل هــا بــا دیـــوار . . . !

  مـیـزانِ هــمـدردی هــا هــم بــا لــایــک و کـامـنــت . . . !!!

  و تـکــرار پـشـتِ تـکــرار . . .

  این است زندگی پست مدرن!
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.