«هو الحبیب»
چه مقامی بالاتر از اینکه مفتخر به بندگی و آفرینش اویم؟
چه ارزشی زیباتر از اینکه به خواست و ميزباني او به صحن و سرای زندگی دعوت شده‌ام؟
چه لذتی والاتر از اینکه هر روز و هر ساعت و هر لحظه، به صد زبان و بیان مهربانی و دوستی‌اش را نثارم می‌کند و در پرنیانی از رحمت، دقایقم را می‌سازد و می‌پاید؟
و چه موهبتی بهتر از اینکه تنها نیستم و باهم پياله‌ها و همسفره‌هایی چون شما در این اطعام شریک و معاصرم.
نمی‌دانم خودِ او چه زمانی و کجا این را به من آموخت که بدانم دوست داشتنش ،از مسیر دوست داشتن شما می‌گذرد؛ شما فرستادگان و واسطه‌هاي خير اوييد که با هرکلام و رفتاری، نشانه‌ها و خواسته‌ها و راه و رسم هدایتش را بازگو می‌کنید.
جز لبخند و احترام و قلبی وامدار از مهربانی‌هایتان و حنجره‌ای که همیشه اندیشه‌ام را به رنگ و لحن موسیقی فریاد زده است، چیز دیگری ندارم که نثارتان کنم.
او را شکر می‌گویم و سر بر آستانش خاضعانه و خاشعانه می‌سایم که در این سال‌ها بیشتر از قبل به من آموخت؛ خرد و فهم و درکم را با سال‌های عمرم هم‌سنگ تر و هم‌تراز تر کرد و بدين طريق جوان‌ترم ساخت.
در سالگرد هست شدنم مثل همیشه به پیشگاهش فقط برای ارزانی سلامتی و شادی رو می‌اندازم و از او می‌خواهم این دو موهبت بزرگ را در لحظه لحظه‌های زندگی‌ام، زندگی عزیزانم و خوبان عزيزي چون شما که زندگی‌هامان با هم پیوند دارد، جاری و ساری سازد.
برای ساختن خاطرات خوب همچنان تلاش می‌کنم.
امیدوارم لایق و قدردان محبت‌ها و الطاف همیشگي تان كه روشن‌کننده دل و جانم‌اند، باشم.
امروز و این روزها را بیشتر با شما خواهم گذراند و خوشحالم که حدود ساعت پنج عصر نیز از طریق برنامه فرمول یک در شبکه اول سيما به رسم قدردانی و ارادت در محضرتان دستِ ادب بر سینه خواهم گذاشت.
شاد و سلامت باشید
بیست و هفتم دی ماه 96
کوچک شما: مجید اخشابی
5
5
0
5 نفر

2 نظر

  1. تولدتون مبارک استاد اخشابی مهربان smiley17 smiley17 smiley17
  2. کنار میز کارم لبخند ی قاب کرده ام...
    همچو قصیده است و غزل و مثنوی ... شور دارد و شوق، نور دارد و آوای خوش زندگی ، تولدتون مبارک مجید اخشابی نازنین
    smiley17
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.