طرز تهیه یک ژله بستنی

13 شهریور 1394   fatemehteymoori   اسرار خانه داری / آشپزی   1 نظر   1 312 بازدید   |

 ژله بستنی


طرز تهیه یک ژله بستنی خوشمزه,یک دسر تابستانی

دسرها به دلیل طعم شیرین و ظاهر زیبایشان، همیشه و هر زمانی طرفداران خاص خود را دارند؛ خوراکی هایی که در فصل گرما انواع سردشان میان تمام گروه های سنی (حتی مقدار جزیی از آنها)پرطرفدار است. در «دستور آشپزی» این شماره طرز تهیه نوعی ژله با آبمیوه را انتخاب کرده ایم که همراه مقداری بستنی سرو می شود.

مقدار کالری

مواداولیه این ژله بستنی در مجموع دارای ۸۳۰ کیلوکالری انرژی است و در صورتی که این مقدار ژله و بستنی را میان ۴ نفر تقسیم کنید، به هر نفر تقریبا ۲۰۷ کیلوکالری انرژی خواهد رسید.

همراه این دسر

می توانید در این دسر تکه های طالبی هم بریزید. البته در صورتی که طالبی هایتان سبز و نارنجی باشند، شکل زیباتری پیدا خواهد کرد. در صورت تمایل می توانید روی تمام محتویات دسر، خامه هم اضافه کنید البته خامه، انتخابی چرب است که به ازای هر قاشق مرباخوری از آن، ۴۵ کیلوکالری به مقدار انرژی دسر اضافه می شود.

طـرز تـهـیـه

۲ بسته پودر ژله را با یک لیوان آب داغ و یک لیوان آب سرد مخلوط کنید و کنار بگذارید. از طرفی، در مخلوط کن تکه های طالبی را به صورت مایه یکنواختی درآورید و به مایه ژله اضافه کنید و خوب این مخلوط را هم بزنید. سپس آن را در ظرفی بریزید و ۳ ساعت در یخچال بگذارید تا کاملا خود را بگیرد. وقتی ژله سفت شد، آن را از یخچال بیرون بیاورید و با چنگال تمام آن را بتراشید. برای سرو نیز به ازای هر نفر، یک لایه ژله را در ته ظرف بلوری بریزید و در لایه بعدی، بستنی بریزید. به این ترتیب لایه لایه بستنی و ژله را در میان یکدیگر اضافه کنید. در مرحله پایانی هم برگ های نعناع را بگذارید.

مـواد لازم (برای ۴ نفر

ژله لیمو/۲بسته/۲۵۰کیلوکالری

طالبی خرد شده/۳لیوان/۱۸۰کیلوکالری

برگ نعناع/۸برگ/۰کیلوکالری

بستنی وانیلی/۲لیوان/۴۰۰کیلوکالری

 

1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. سلام سپاس....
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.