ترفندهای مخفی و جالب در گوگل


معمولا از گوگل و موتور جستجوی قدرتمند آن در طول روز به مراتب بهره می بریم؛ اما این موتور جستجو در کنار داده ها و اطلاعات جدی و ارزشمندی که می دهد، ترفندهای مخفی سرگرم کننده ای نیز دارد که گاهی می توان با آن ها برای مدتی وقت گذراند و سرگرم شد. در اینجا هشت نمونه از این ترفندهای جالب و سرگرم کننده را به شما نشان می دهیم.


ترفندهای مخفی در همه جا پیدا می شوند؛ در سیستم عامل ها، برنامه ها و اینترنت و موتورهای جستجو. گوگل نیز از این قاعده جدا نیست و البته ترفندهای جالب توجه بسیاری را در بر می گیرد. امروز هشت نمونه از این ترفند ها را برای شما بازگو می کنیم.


Tilt یا Askew
صفحه نخست موتور جستجو گوگل را باز و یکی از کلید واژه های tilt یا askew را در آن جستجو کنید. خواهید دید که نتایج جستجو به شکلی جالب کمی کج و مورب به شما نمایش داده خواهید شد.


Zerg rush
این ترفند سرگرم کننده ای است که تا اندازه بسیاری از بازی دیجیتالی Star Craft برگرفته شده است. کلید واژه Zerg rush را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید. در این صورت O های گوگل تبدیل به بیگانگان فضایی می شوند که همه نتایج جستجو را یک به یک می خورند و از بین می برند! این بیگانگان را با دو بار کلیک بر آن ها از بین ببرید.


Festivus
اگر این کلید واژه را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید، میله پرچمی را در سمت چپ تصویر خواهید دید. به سمت پایین صفحه Scroll کنید تا پایه این میله پرچم را نیز ببینید.


Webdriver torso
وارد کردن این کلیدواژه در گوگل منجر به آن می شود که لوگو گوگل در قسمت بالا و سمت چپ با مستطیل هایی که اتفاقی رنگ آن ها تغییر می کند، جایگزین شود.


Atari breakout
با این ترفند پنهانی، می توانید یکی از بازی های جذاب و قدیمی Atari را در مرورگر خود بازی کنید! برای این کار در موتور جستجو گوگل بر Images کلیک و کلید واژه Atari breakout را وارد کنید.


Do a barrel roll
نکته اینکه شاید این ترفند در همه مرورگرها عمل نکند؛ برای نمونه، در Opera این ترفند کارگر نیست. کلید واژه do a barrel roll را در موتور جستجو گوگل جستجو کنید و پیش از آنکه نتایج به شما نمایش داده شود، صفحه گوگل یک چرخش 360 درجه ای خواهد داشت.


Google in 1998
آیا دوست دارید بدانید صفحه گوگل در سال 1998 چگونه و چه شکلی بوده است، کلیدواژه Google in 1998 را در این موتور جستجو وارد کنید و به اواخر دهه 90 میلادی بروید. برای بازگشت به زمان حاضر، روی لینک Take me back to the present کلیک کنید.


Blink HTML
با وارد کردن این کلیدواژه در موتور جستجو گوگل، پس از نشان دادن نتایج جستجو، خواهید دید که واژه های Blink و HTML در نتایج جستجو به شما چشمک می زنند.

آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی همراز
1
1
0
1 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.