نانو افشانه اي که هر دستگاهي را ضد آب مي کند

محققان افشانه جديدي براي ضد آب کردن دستگاه هاي مختلف توليد کرده اند که حاوي مولکول هايي هزاربرابر کوچک تر از تار موي انسان است.به گزارش ايسنا، مولکول هاي به کار رفته، در اين نانو افشانه با نام Impervious از خاصيت آب گريزي (hydrophobic) بالايي برخوردار هستند که سطح يا بخش داخلي دستگاه هاي مختلف مانند تلفن همراه يا تبلت را مي پوشانند و يک لايه ضد آب ايجاد مي کنند.ناسا:زمين از خطر فرو رفتن به عصر تاريکي نجات يافت

کوتاه از دنیای علم و فناوری 12


ايسنا-داده هاي تازه منتشر شده توسط ناسا نشان مي دهد، زمين در سال 2012 از يک جرقه پرقدرت خورشيدي جان سالم به در برده است که مي توانست به قطعي گسترده برق بينجامد.
جرقه خورشیدی یا فوران تاج خورشیدی (CME)‌ که در 23 ژوئیه 2012 (اول مرداد 91) بوقوع پیوست، می‌توانست زمین را با یک فاجعه عظیم مواجه سازد.به گفته محققان ناسا، زمین بسیار خوش‌شانس بود که از پرقدرت‌ترین توفان خورشیدی 150 سال اخیر جان سالم بدر برد و اگر این اتفاق یک هفته زودتر روی داده بود - درحالیکه جهت فوران خورشیدی کاملا رو به زمین بود - سیاره زمین با یک فاجعه عظیم مواجه می‌شد.


دایناسور 150 میلیون ساله چوب حراج می‌خوردایسنا-فسیل یک دایناسور که در نوع خود قدیمی‌ترین است، قرار است به بهای 350 هزار پوند حراج شود.
قدمت فسیل این دایناسور 2.3 متری که Ornitholestes نام دارد، به 150 میلیون سال پیش و به عصر ژوراسیک باز می‌گردد.
این فسیل 30 سپتامبر در موزه طبیعی شرکت هنری Sotheby در نیویورک‌سیتی چوب حراج می‌خورد و فروش آن کمتر از یک سال پس از فروش اسکلت 500 هزار پوندی Misty the Diplodocus رقم می‌خورد.
فسیل Ornitholestes در سال 1900 و در نزدیکی شهر ویومینگ امریکا کشف شد و تنها نمونه از این گونه به شمار می‌آید که تاکنون حفاری شده است. به گفته دیرین‌شناسان، بر خلاف اندازه کوچک دایناسور، جوارح بلندترش به وی سرعت و چابکی فوق‌العاده داده که آن را به یک شکارچی قهار تبدیل کرده است.


گوشی هوشمند را به پروژکتور سینما تبدیل کنید!ایسنا-نوعی جعبه مقوایی ابداعی، فیلم‌های موجود در تلفن همراه را روی هر دیواری می‌تاباند.
این سامانه، «پروژکتور گوشی هوشمند» نام دارد و دارای لنزهای بزرگنمایی‌کننده در قسمت جلو برای افزایش اندازه فیلم است. این سیستم همچنین مجهز به یک پد مشبک روی قسمت عقب برای نگه‌داشتن ایمن گوشی هوشمند در جای خود است.
گفته می‌شود، ابداع ارائه‌شده صدا را بدون نیاز به سیم‌های اضافه یا سیستم صوتی جداگانه تقویت می‌کند. این پروژکتور لحظات به‌یادماندنی ضبط‌شده در گوشی هوشمند را با تاباندن آن‌ها روی هر سطحی لذت‌بخش‌تر می‌کند.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.