گوشي ارزان مايکروسافت با عمر باتري بيش از يک ماه

فارس-مايکروسافت پس از خريد نوکيا براي اولين بار گوشي بسيار ارزان قيمتي را عرضه کرده است که پس از يک بار شارژ باتري براي مدت 36 روز روشن مي ماند. اين گوشي با نام نوکيا 130 تنها 19 يورو قيمت دارد و در 2 مدل عرضه شده که براي نصب يک يا 2 سيم کارت مناسب است. نمايشگر رنگي 1.8 اينچي، صفحه کليد داراي 9 دکمه به سبک گوشي هاي قديمي، کارت حافظه 32 گيگابايتي و امکان پخش انواع موسيقي، ويدئو و راديو اف ام از جمله امکانات اين گوشي است.

تولید بزاق مصنوعی از پلیمرهای سلولزی توسط پژوهشگر ایرانی

ایسنا-محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت بزاق مصنوعی با استفاده از پلیمرهای سلولزی شدند.
بزاق مصنوعی به همت دکتر حسین عرفایی، استاد گروه فارماسوتیکس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طراحی و به شماره 80187 ثبت اختراع شده است.
دکتر حسین عرفایی درباره این اختراع اظهار کرد: این محلول بر مبنای ایجاد محیط فیزیولوژیکی بدون عارضه برای دهان همانند محیط فیزیولوژیک بدن طراحی و ساخته شده است.
آزمایش فناوری صفحه نمایش سه ضلعی

کوتاه از دنیای علم و فناوری 21


سامسونگ در حال آزمایش فناوری صفحه نمایش سه ضلعی است و قصد دارد که گالکسی نوت 4 را با این فناوری نوین به بازار عرضه کند.طرح استفاده از فناوری مبتکرانه صفحه نمایش سه‌ضلعی بر روی گجت‌های سامسونگ از ماه فوریه (بهمن 92) مطرح شد.
پنل سه‌ضلعی که اصطلاحا صفحه نمایش Youm نامیده می‌شود، علاوه بر پوشاندن بخش جلویی، بخش‌های کناری دستگاه را نیز در برگرفته و نیاز به استفاده از دکمه‌های سخت را کاهش می‌دهد.
پیش‌بینی می‌شود فناوری صفحه نمایش سه‌ضلعی تا پایان سال 2014 بر روی گالکسی نوت 4 به بازار عرضه شود.


تولید لاله گوش از غضروف دندهپزشکان انگلیسی با استفاده از غضروف دنده، موفق به تولید یک جفت گوش برای یک پسربچه مبتلا به ناهنجاری میکروتیا شدند.
«کایرن سورکین» 9 ساله از ناهنجاری مادرزادی میکروتیا – شکل‌گیری ناقص گوش – رنج می‌برد؛ اما پزشکان بیمارستان اورماند استریت لندن با استفاده از غضروف دنده خود بیمار موفق به ساخت یک جفت لاله گوش برای وی شدند.

طرح احیا و بازسازی زیستگاه تخم گذاری لاک پشت های دریایی آغاز شد

ایرنا-معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اجرای طرح احیا و بازسازی زیستگاه تخم گذاری لاک پشت های دریایی سبز و منقار عقابی در سواحل چابهار آغاز شده است.
پروین فرشچی افزود: لاک پشت ها جزو گونه های در معرض خطر و حمایت شده هستند که اجرای طرح احیا و بازسازی زیستگاه تخم گذاری این حیوانات در قالب 11 گام به منظور اقدامات پایشی، حفاظتی و احیاء و بازسازی لاک پشت های دریایی انجام می شود.
وی اظهار کرد: این طرح از تیرماه سال جاری با تاکید بر زیستگاه های تخمگذاری تنگ، لیپار و کچو آغاز شده است و به مدت یکسال ادامه خواهد یافت.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.