ملودی پرنده ها روی سیم

یک روز صبح وقتی «جرباس آنجلی» هنرمند برزیلی روزنامه میخواند، عکسی از پرنده ها را دید که روی سیم های برق نشسته بودند. چیزی در آن بود که توجهش را جلب کرده بود. دقایقی به عکس خیره ماند. آن را از صفحه روزنامه جدا کرد تا بتواند دقیقتر نگاهش کند.
چیزی به او الهام شده بود. پرنده هایی که روی سیم ها نشسته بودند، در نظرش نتهای موسیقی را تصویر میکردند. جرباس تصمیم گرفت با استفاده از موقعیت دقیق این پرندهها روی سیم ها، آهنگی بسازد.
نتهایش را یکی یکی نوشت؛ خیلی کنجکاو بود تا این ملودی را که پرندگان خلق کردند، بشنود. این هنرمند برزیلی حالا یک ملودی بسیار زیبا، آرام و دلنشین پیش روی خود داشت.
عکس و موسیقی را برای یک عکاس فرستاد، «پائولو پینتو»، پینتو این موضوع را به سردبیرش گفت و آن روزنامه مصاحب های با جرباس انجام داد.
ملودی زیبای پرندگان که با خلاقیت جرباس، جان گرفته بود، از بین 23 هزار اثر، برنده فستیوال گوگنهایم یوتیوب شد. خلاقیت و نگاه متفاوتش به موضوعی که از نظر خیلی ها جاذبه چندانی ندارد، ملودی زیبایی به جای گذاشت.
میتوان تصور کرد که این پرنده ها برای همه آنها که محیطشان را زیبا میبینند، به راستی چنین نغمهای سر میدهند؛ به همین اندازه زیبا، دلنشین و فرحبخش.
خالق ملودی «پرنده ها روی سیم ها» میگوید که "گاهی لازم است طرز نگاهمان را به همه چیز تغییر دهیم و آنچه را که در اطرافمان میگذرد، هنرمندانه و خلاقانه ببینیم. خلاقیت ممکن است همه جا اتفاق بیفتد؛ حتی در موقعیتهای غیرمنتظره".


کانال تلگرام مجید اخشابی
https://telegram.me/majidakhshabi


ملودی پرنده ها روی سیم


موسیقی پیشنهادی مجید اخشابی _ ملودی پرنده ها روی سیم


2
2
0
2 نفر

4 نظر

 1. سلام خیلی زیبا و جذاب مخصوصا قرار گرفتن پرندگان و خلاقیت نت مثل حرکت شطرنج می باشد
  عالی عالی ...... متشکرم
 2. سلام
  سپاس...
 3. همچون موجی ناآرام، بارها به ساحل برخورد کردم
  وغصه هایم را درست مثل کف روی آب، از خاطرم محو کردم
  غافل از اینکه همه آنچه بود،سرابی بیش نبود
 4. انتخاب هاتون فوق العادست استاد
  مرسی افسون جان
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.