موسیقی پیشنهادی مجید اخشابی _ قطعه "خوب، بد، زشت" از انیوموریکونه _ Ennio Morricone , The Good The Bad The Uglyانیو موریکونه آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر ایتالیایی در سبک موسیقی متن، کلاسیک، پاپ، جاز و ساز ترومپت، پیانو زاده ۱۰ نوامبر ۱۹۲۸ در ایتالیا است. فعالیت وی از سال ۱۹۴۶ و تاکنون ادامه دارد. موریکونه در ۵ دهه گذشته توانسته برای بیش از ۴۰۰ اثر سینمایی و تلوزیونی موسیقی بسازد و بنویسد و همچنین بیش از ۱۰۰ اثر در ارکسترهای مجلسی و پیانو ساخته است.
وی همکاری بسیار مداومی با کارگردانان بزرگی همچون سرجیو لئونه، برناردو برتولوچی و… داشته و آثار ارزشمندی را ارائه داده است. از میان آثار وی که بیش از ۶۰ میلیون نسخه از آن در جهان به فروش رفته است آلبوم موسیقی فیلم "روزی روزگاری در غرب" با فروش تقریبی ۱۰ میلیون نسخه یکی از پرفروشترین موسیقیهای اینسترومنتال فیلم در تاریخ سینما به شمار میآید. انیو موریکنه یکی از پرکارترین اهنگساز فیلم در جهان است.
جوایز و افتخارات: انیو موریکونه از سوی فرانسه، ایتالیا، مقدونیه نشان افتخار کسب کرده است. برنده یک جایزه گرمی، دو گلدن گلوب، دو تندیس آکادمی سینمای اروپا، پنج بفتا و بسیاری دیگر…
در سال ۲۰۰۷ آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا یک عمر فعالیت هنری انیو موریکونه را مشارکتی درخشان و چندوجهی در هنر موسیقی فیلم تلقی کرد و اسکار افتخاری آکادمی را به او اهدا کرد. وی پیش از این نیز پنج بار نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش رقابتی بوده است که موفق به دریافت هیچکدام نشد.


کانال تلگرام مجید اخشابی
https://telegram.me/majidakhshabi


قطعه "خوب، بد، زشت" از انیوموریکونه
Ennio Morricone , The Good The Bad The Ugly2
1
1
3 نفر

1 نظر

  1. مرسی عالیه استاد
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.