علم پزشکی در گذشته

10 اردیبهشت 1395   fereshteh akhavan   مطالب و مقالات / تاریخی   1 نظر   613 بازدید   |

پزشکی مدرن با ابداع داروها و شیوه و ابزارهای کارا باعث شده است که ما خیلی وقت‌ها گذشته را فراموش کنیم.در ادامه عکس‌هایی است که گذشته پزشکی را در کشورهای غربی به ما نشان می‌دهند.

1- بیماران در یک مؤسسه پذیرش بیماران روانی با پتوهای خیس، مهار شده‌اند. در زمانی که خبری از داروهای روانپزشکی جدید نبود، روانکاوی و شیوه‌های فیزیکی، بیشتر استفاده می‌شدند.

علم پزشکی در گذشته


2- سال ۱۹۱۸، کلاهخود محافظ برای پرستارانی که در بخش رادیولوژی کار می‌کردند.3-سال ۱۹۲۵: درمان قدیمی نرمی استخوان یا ریکتز این بود که در طی زمستان بیماران را در معرض نور مصنوعی قرار دهند و برنزه کنند.4-وسیله اصلاح کجی ستون مهره‌های دکتر کلارک در سال ۱۸۷۸، یکی از شیوه‌های عجیب برای درمان اسکولیوز بود.5-دستگاه شوک قلبی (دفیبریلاتور) قدیمی در سال‌های دهه ۱۹۴۰6-جراحی همیشه با بیهوشی صورت نمی‌گرفت، در این عکس که در سال ۱۸۵۵ گرفته شده است، بیمار با شیوه‌های آن زمان بیهوش شده است.7- سال ۱۹۱۵: چیزی بین صندلی چرخدار و تخت روان8-سال ۱۹۲۵: آب رادیواکتیو شفابخش9-پای مصنوعی این زن در سال ۱۸۹۰10-یک دست مصنوعی در سال ۱۸۰۰11-سال ۱۹۵۰: ریه‌های «آهنی» که برای درمان کودکان مبتلا به فلج اطفال استفاده می‌شد.12-ظرفی برای نگهداری حلزون در سال ۱۸۰۰.

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. سلام
    سپاس ...
    جالب بود.
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.