پندهای قندپهلو 19

22 آبان 1395   fereshteh akhavan   مطالب و مقالات / داستان کوتاه   3 نظر   535 بازدید   |

این داستان: آبدارچی بدون ایمیل


پندهای قندپهلو 19

مردى برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد . رئیس هیئت مدیره مصاحبه‌اش کرد و تمیز کردن زمینش رو - به عنوان نمونه کار - دید و گفت: شما استخدام شدین، آدرس ایمیلتون رو بدین تا فرم‌های مربوطه رو واسه تون بفرستم تا پر کنین و همین‌طور تاریخی که باید کار رو شروع کنین.
مرد جواب داد : «اما من کامپیوتر ندارم ، ایمیل هم ندارم!»
رئیس هیئت مدیره گفت: «متأسفم. اگه ایمیل ندارین، یعنی شما وجود خارجی ندارین و کسی که وجود خارجی نداره، شغل هم نمی‌تونه داشته باشه». 
مرد در کمال نومیدی اون جا رو ترک کرد. نمی‌دونست با تنها 10 دلاری که در جیبش داشت چه کار کنه. تصمیم گرفت به سوپرمارکتی بره و یک صندوق 10 کیلویی گوجه فرنگی بخره. بعد خونه به خونه گشت و گوجه فرنگی‌ها رو فروخت. در کمتر از دو ساعت، تونست سرمایه‌اش رو دو برابر کنه. این عمل رو سه بار تکرار کرد و با 60 دلار به خونه برگشت .
مرد فهمید می‌تونه به این طریق زندگیش رو بگذرونه و شروع کرد به این که هر روز زودتر بره و دیرتر برگرده خونه. در نتیجه پولش هر روز دو یا سه برابر می‌شد. به زودی یه گاری خرید، بعد یه کامیون و به زودی ناوگان خودش رو در خط ترانزیت (پخش محصولات) داشت.
پنج سال بعد، مرد دیگه یکی از بزرگترین خرده فروشان آمریکا بود و شروع کرد تا برای آینده خانواده‌اش برنامه‌ربزی کنه و تصمیم گرفت بیمه عمر بگیره .به یه نمایندگی بیمه زنگ زد و سرویسی رو انتخاب کرد. وقتی صحبتشون به نتیجه رسید، نماینده بیمه از آدرس ایمیل مرد پرسید. مرد جواب داد: « من ایمیل ندارم.»
نماینده بیمه با کنجکاوی پرسید: «شما ایمیل ندارین ولی با این حال تونستین یک امپراتوری در شغل خودتون به وجود بیارین. میتونین فکر کنین به کجاها می‌رسیدین اگه یه ایمیل هم داشتین؟»
مرد برای مدتی فکر کرد و گفت : «آره! احتمالاً می‌شدم یه آبدارچی در شرکت مایکروسافت»!!
پند شماره 19:
غالبا انسان‌ها علت عدم پیشرفت و موفقیت در زندگیشان را نداشتن امکانات تکنیکی و مالی می‌دانند. در صورتی که اغلب انسان‌های موفق در جامعه، بدون داشتن حتی ساده‌ترین امکانات، به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند.
نداشتن مدرک، اصالت خانوادگی، ضامن و بسیاری نکات دیگر در خیال بسیاری از ما شاید بزرگ‌ترین موانعی هستند که باعث عدم پیشرفت ما انسان‌ها در مسیر زندگی می‌شودند. درحالی‌که این‌گونه نیست!
بسیاری از انسان‌های با اصالت خانوادگی را می‌توان یافت که در زندگی‌شان موفق نبوده‌اند و یا بسیارند کسانی که مدارک و مدارج عالی علمی را در بهترین دانشگاه‌ها سپری نموده‌اند و به نظرشان انسان‌های موفقی نیستند و جالب اینجاست؛ برای کسانی کار می‌کنند که آنها هیچ کدام از موارد فوق را نداشته‌اند.
در درون انسان‌ها که جستجو می‌کنیم، درمی‌یابیم که تکیه بر این موارد، خود شاید عاملی برای عدم پیشرفت آنها است و شاید علت موفقیت بسیاری از انسان‌های عادی در زندگی امروز، عدم تکیه بر جزئیات بی‌ارزشی است که شاید هیچ وقت برای بسیاری کاربردی نبوده است.
نکته اصلی اینجاست؛ آنها از یک امکان خود، به بهترین نحو استفاده کرده‌اند و آن امکان خلاقیت و پشتکار آنها شده است.
1
1
0
1 نفر

3 نظر

 1. سلام خانم اخوان عزیز داستان جالب شنیدنی وپند آموز بود ممنون از زحمات تون سلامت وپاینده باشید
 2. ضمن تلاش راضی باشیم به رضایش
 3. نقل قول: azadvari01
  سلام خانم اخوان عزیز داستان جالب شنیدنی وپند آموز بود ممنون از زحمات تون سلامت وپاینده باشید

  سلام دوست عزیز، ممنون ، شما هم سلامت و پاینده باشید

  نقل قول: hossein59
  ضمن تلاش راضی باشیم به رضایش

  قطعا همین‌طوره
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.