ترفندهایی برای زدودن بوی سیر از دست‌ها

ترفندهایی برای زدودن بوی سیر از دست‌ها


سیر باعث خوشمزگی غذا می‌شود، اما روی دستانتان اثر خوشایندی نخواهد داشت. با استفاده از این ترفندها می‌توانید از شر بوی سیر خلاص شوید.

1. شستشوی اسیدی
لیمو به‌خاطر خاصیت اسیدی که دارد، مدت‌ها است که برای از بین بردن جرم‌ها و باکتری‌ها و همچنین خنثی کردن انواع رایحه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. آب‌لیموی تازه را همراه با نمک به دست‌هایتان بسابید تا بوی نامطبوع سیر را از آن‌ها دور کنید. فقط مراقب باشید که کف دستانتان عاری از هرگونه بریدگی یا تاول و خراش باشد؛ چراکه اسید موجود در آب مرکبات باعث سوزش می‌شود.

2. دانه قهوه
در مغازه‌های عطر فروشی، بعد از امتحان کردن کلی عطر و اسپری، ممکن است فروشنده به شما پیشنهاد کند که برای برگرداندن قدرت بویایی‌تان به حالت نرمال، دانه قهوه را بو بکشید. تاثیر پاک‌کنندگی و بوزدایی قهوه برای سیر هم قابل‌استفاده است. به پودر قهوه باقیمانده در ته فنجانتان مقداری آب اضافه کنید. پس از خرد کردن و تکه کردن سیر، پودر حاصله را روی دست‌هایتان بسابید.

3. علاج با نقره
چنانچه در اینترنت عبارت «چگونه می‌توان از بوی سیر خلاص شد» را جستجو کرده باشید، بی‌شک چندین راهکار برای سابیدن دستانتان به وسایل استیل ضدزنگ پیدا کرده‌اید. اگر می‌خواهید این روش را امتحان کنید، دنبال نقره‌جات یا ظروف نقره باشید، نه یک چاقوی استیل. برش چاقو مسلما از بوی نامطبوع سیر روی انگشت‌هایتان بدتر خواهد بود.

4. دستکش محافظ
برای اجتناب از ماندن بوی نامطبوع سیر بر دستانتان، اولین اقدام مسلما پوشیدن دستکش آشپزخانه است. به این طریق می‌توانید هر نوع ماده آشپزی بدبو را به راحتی و بدون نگرانی از باقیمانده اثر بوی آن بر دستانتان، تکه کنید یا برش بزنید.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.