این سه راه ساده برای کالری‌سوزی

این سه راه ساده برای کالری‌سوزی


در صورتی که وقت کافی برای رفتن به باشگاه و سوزاندن کالری با ورزش در باشگاه ندارید می‌توانید از روش‌های دیگری برای فعالیت و انرژی سوزاندن استفاده کنید.
سه راه برای سوزاندن کالری و افزایش آمادگی جسمانی به شرح زیر است:
۱. بدن را حرکت دهید 
حرکت دادن بسیار مهم است. درست است که این مساله ساده است، اما شما ممکن است که گاهی کار زیادی داشته باشید و فراموش کنید که باید حرکت کنید.
فعال نبودن باعث می‌شود که مفاصل سفت شوند و عضلات انقباض زیادی پیدا کنند. حرکت کردن حتی در حالت عادی باعث سوزاندن کالری می‌شود. به یاد داشته باشید که از جای خود بلند شوید و حرکت کنید.
۲. آب و مایعات بنوشید 
تامین آب بدن مساله بسیار مهمی است و باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن بیشتر شود. سوخت و ساز درست باعث کاهش وزن می‌شود. همیشه در کنار خود یک بطری آب داشته باشید.
ضمنا نوشیدن آب باعث می‌شود که بیش از حد غذا نخورید. حتی نوشیدن آب پیش از غذا نیز می‌تواند مفید باشد.
۳. از دست‌های خود استفاده کنید 
نه تنها باید فعالیت پاهای خود را بیشتر کنید و بیشتر قدم بردارید،‌ بلکه باید دست‌ها را نیز بیشتر حرکت دهید. سعی کنید به هنگام راه رفتن دست‌ها را بیشتر حرکت دهید. بدین شکل کالری بیشتری سوزانده می‌شود و عضلات بیشتر درگیر می‌شوند. گاهی اوقات دست‌ها را بالای سر ببرید یا در کنار بدن حرکت دهید.

رژیم بهتر است یا ورزش؟


رژیم بهتر است یا ورزش؟ 
یکی از مواردی که در اکثر کسانی که تصمیم به لاغری می‌گیرند مشاهده می‌شود میل به کسب نتیجه در کمترین زمان است.
خیلی از افراد چاق عمری را به پرخوری گذرانده‌اند و مثلا در طی 10 سال 20 کیلو چربی اضافه کرده‌اند؛ حال یک دفعه و در عرض ماه می‌خواهند این چربی را آب کنند.  برخی به ورزش شدید روی می‌آورند، بدون رعایت یک رژیم اصولی و برخی به رژیم‌های شدید و کم کالری روی می‌آورند و بر روی ورزش تمرکز نمی‌کنند؛ بدون اینکه بدانند واقعا با این کار چه بلایی سر بدن خود می‌آورند.
برای چربی‌سوزی به این روش باید عمل کرد:
- رژیم اصولی 
- تمرین هوازی
- تمرین با وزنه
البته دوری از استرس، بی‌خوابی و... هم در این رابطه دخالت دارند.
هنگام استرس کورتیزول ترشح می‌شود که کورتیزول ضمن سرکوب هورمون‌های عضله ساز (تستوسترون) موجب شکستن بافت عضلانی می‌شود.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.