گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان

از نایاب‌ترین ارکیده تا گلی که فقط چند ساعت عمر می‌کند! این گل‌ها را در هر گل‌فروشی‌ای پیدا نمی‌کنید. در اینجا لیستی از 7 مورد گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان را برایتان آورده‌ایم.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


 

7. گلوریوسا
هر شاخه: 6-10 دلار. این گل به نام‌های شعله سوسن یا سوسن آتش نیز معروف است. بسیار ظریف و خوش‌نما است و گل‌های آن به صورت نادری بزرگ و حجیم‌اند. همان‌طور که بسیار زیبا و منحصربه‌فرد است، به همان میزان هم سمی است!

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


6. سِمپر آگوستوس (نوعی پیاز گل لاله)
هر پیاز گل: 7/5 دلار. تاریخچه این گل به قرن هفدهم در هلند برمی‌گردد. وجود شعله‌های قرمز در گلبرگ‌های سفیدش، این گل را منحصربه‌فرد و گران کرده است.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


5. زعفران
هر پوند: 200/1-500/1 دلار. گل زعفران، زعفران تولید می‌کند که در جهان به صورت وزنی به گران‌ترین ادویه معروف است. گلبرگ‌های بنفش زیبای آن پرچم‌های طلایی آن را دربر گرفته‌اند که این پرچم‌ها با دست چیده و خشک می‌شوند و بعد به‌عنوان زعفران فروخته می‌شوند. 80000 گل نیاز است تا 500 گرم زعفران به‌دست آید و همین دلیل گران بودن آن است.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


4. ارکیده Rothschild
هر گیاه گل: 5000 دلار. این گل که به ارکیده طلایی کینابالو معروف است، در سال 1987 کشف شد. علاوه بر داشتن گلبرگ‌های افقی، نهال‌های قابل‌کشت نیز دارند؛ اما دستیابی به آن مشکل است. این گل فقط در پارک ملی کینابالو مالزی رشد می‌کند و سال‌های زیادی طول می‌کشد تا یک تک‌گل ظاهر شود.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


3. ارکیده Shenzhen Nongke
هر گیاه گل: 202.000 دلار. دارندگان کالکشن ارکیده اگر تمام جهان را هم بگردند، نمی‌توانند این گل را بیابند. این گل در آزمایشگاه و توسط گروه Shenzhen Nongke در شرکت تحقیقاتی کشاورزی پرورش یافته است. 8 سال طول کشید که این گل پرورش یابد و در سال 2005 در مزایده‌ای به قیمت 202.000 دلار به فروش رسید و همین کار، این ارکیده را به گران‌ترین گلی که تا کنون خریداری شده، تبدیل کرد.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


2. رُز ژولیت
هر گل: 5 میلیون دلار. این گل به رز 3 میلیون پوندی نیز معروف است. دیوید آستین (David Austin)، در طی 15 سال توانست رنگ زردآلویی را به گل رز پیوند دهد. این گل در سال 2006 در نمایشگاه گل چلسی عرضه شد و با زیبایی خاص خود، جهان گل‌ها را دگرگون کرد.

گران‌قیمت‌ترین گل‌های جهان


1. گل Kadupul
بی‌قیمت. این گل بسیار شاعرانه و زودگذر است. زیبایی زودگذری از سریلانکا که فقط سالی یکبار گل می‌دهد و این گلدهی در تاریکی شب اتفاق می‌افتد و با طلوع آفتاب پژمرده می‌شود؛ بسیار کوتاه و گذرا! قطعا این گل قابل‌خریدن نیست.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.