5 نکته برای شروع خوانندگی


5 نکته برای شروع خوانندگی که می‌توانید همین الان به‌کار ببرید

 


بسیاری از مردم فکر می‌کنند نمی‌توانند از پس خواندن آهنگ برآیند؛ اما حقیقت این است که هر کسی می‌تواند بخواند! ترفندش این است که فقط مطمئن شوید دارید درست می‌خوانید. اگر می‌خواهید خواننده بهتری شوید؛ این 5 نکته را امتحان کنید! شاید از میزان پیشرفتتان شگفت‌زده شوید.

1. گرم کردن


آهنگ خواندن بدون گرم کردن مانند دویدن بدون انجام حرکات کششی است که فقط به درآخر به خودتان آسیب می‌زنید! فقط چند دقیقه با تمرینات وکال (آوازی) شروع کنید:

1.حرکات لب

2.رها کردن صوت‌ها (سیرن)

3.گام‌ها

4.هامینگ (صدای ثابت دنباله‌دار مثل زنبور)

5.چرخاندن زبان

6.آرپژها (نوعی آکورد شکسته که در آن به‌صورت متوالی از بم به زیر یا از زیر به بم اجرا می‌شود)

2. هیدراته بودن


این امر برای خوانندگان بسیار مهم است که همیشه به‌خوبی هیدراته باشند. اگر غشای مخاطی در گلو و دهان شما خیلی خشک شود؛ ممکن است خواندن را برای شما سخت یا دردناک کند. برای سالم ماندن صدایتان اطمینان حاصل کنید که مایعات به مقدار کافی نوشیده باشید.

قبل از اینکه بخوانید، آب یا چای بنوشید. از خوردن یا آشامیدن مواد لبنی یا الکلی که می‌تواند به صدای آواز خواندن شما آسیب برساند خودداری کنید.

3. ژِست!


آهنگ خواندن آسان‌تر می‌شود اگر هوا بتواند بدون مانع از شش‌هایتان به دهانتان وارد شود. غوز کردن یا خمیدگی بیش‌ازحد بدن، عبور جریان هوا را محدود می‌کند. سعی کنید بر لبه صندلی بنشینید یا حتی بهتر این است که صاف بایستید!

4. عمیق نفس بکشید

زمانی که آواز می‌خوانید، سعی کنید نفس عمیقی به داخل دیافراگمتان بکشید. این کار «تنفس شکمی» نامیده می‌شود؛ زیرا شما باید ببینید که شکمتان بالا می‌آید تا فضای کافی برای شش‌های منبسط‌شده‌تان فراهم کند. میزان عبور جریان هوا را با دیافراگمتان کنترل کنید نه گلویتان!

5. بلند بخوانید

تارهای صوتی شما برای تولید صدا به هوا نیاز دارند. اگر می‌خواهید بتوانید نت‌های بالا را بخوانید باید سعی کنید با صدای بلندتری بخوانید.

منبع 
ترجمه: فرشته اخوان، سایت دکتر مجید اخشابیآموزش آواز پاپ آواز سنتی آواز کلاسیک در آموزشگاه موسیقی همراز

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.