گردشگری در آگرا هندوستان

6 اردیبهشت 1399   marzie.kokabian   مطالب و مقالات / گردشگری   0 نظر   277 بازدید   |

آگرا یکی از شهرهای مهم هند است که در مثلث طلایی آن واقع شده است و در آن می توانید جاذبه های دیدنی به یادماندنی را مشاهده نمایید. جاذبه ها و مکان های دیدنی آگرا دارای تنوع بسیار است و دارای جذابیت می باشد.

برای سفر به آگرا پیشنهاد می شود تا از تورهای مسافرتی چند روزه استفاده کنید زیرا مسافرت با تورهای مسافرتی راحتی خاطر را برای شما به همراه دارد و موجب می سود تا در سفر خود تجربه ای خاص داشته باشید و از جاذبه های مهم و زیبای این شهر دیدن کنید.

در سفر به هند و این شهر و بازدید از مکان های دیدنی آگرا با بازدید از بناهای باشکوه و تاریخی می توانید چشم اندازهای تاریخی متعددی را مشاهده نمایید که شاید در کمتر جایی از دنیا نظیر آن را دیده باشید و با آن مواجه شده باشد در ادامه نیز بیشتر با این جاذبه های خاص آشنا خواهید شد.

گردشگری در آگرا هندوستان


مکان های دیدنی آگرا برای گردشگران
هند کشوری با آداب و رسوم و سنت های خاص خود است و بیشتر دنیا این کشور و شهرهای مختلف آن را با وجود سنت های قدیمی و ارزشمند آن می شناسند آگرا نیز یکی از شهرهای سنتی و مهم در هند است که به نسبت خود و دنیای امروزه پیشرفت های زیادی نیز داشته است.

گردشگری در آگرا هندوستان


مسجد جامع آگرا
این مسجد که در مقابل قلعه آگرا قرار گرفته است یکی از دیدنی های مهمی است که در این منطقه وجود دارد این مسجد معروف در سال ۱۶۴۸ ساخته شده است و جالب است بداند که در آن ۱۰ سنگ نوشته پارسی به چشم می خورد که به لحاظ تاریخی دارای ارزش بالایی است. در ساخت این بنا از مرمر و ماسه سنگ قرمز استفاده شده است همچنین دارای تزیینات کاشی رنگی است که دارای جذابیت است.

گردشگری در آگرا هندوستان


پارک ملی کلادو آگرا
یکی دیگر از مکان های دیدنی آگرا پارک کلادو است که یک منطقه تفریحی است و دارای جذابیت زیادی برای گردشگران است این پارک با عنوان بهشت پرندگان نیز شناخته می شود و می توانید گونه های مختلفی از پرندگان را در این پارک مشاهده کنید.

گردشگری در آگرا هندوستان


تاج محل آگرا
این آرامگاه باشکوه در هند که بسیار شناخته شده است بنایی سفید رنگ که در سال ۱۶۳۲ ساخته شده است فرمان ساخت این بنای باشکوه توسط شاه جهان صادر شده است. در طول تاریخ این بنا به عنوان یکی از ابنیه مهم با معماری باشکوه شناخته می شود که متعلق به دوران مغول است این بنا ” گوهر هنر اسلامی در هند ” است.

گردشگری در آگرا هندوستان


مسجد مطیع آگرا
یکی از اماکن مذهبی که برای عبادت بسیاری از افراد به این مکان می روند مسجد مطیع است در این مسجد می توانید آثار هنری بسیاری را مشاهده کنید در بیشتر این بناها سنگ مرمر نیز استفاده شده است و یکی از مکان های دیدنی آگرا است.

هند و شهر آگرا سراسر دارای بناهای باشکوه است که علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کند تلفیق معماری های مدرن سنتی در این شهر موجب شده است تا گردشگران خاصی به این منطقه جذب شوند.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.